Żurawie tańczyły, a jeleń stał i się przyglądał. HIT INTERNETU od „Leśnego Kawalera

i

Autor: Leśny Kawaler/YouTube/Facebook

Przyroda

Żurawie tańczyły, a jeleń stał i się przyglądał. HIT INTERNETU od „Leśnego Kawalera" - WIDEO

2024-04-20 0:04

Przepiękną scenę uwiecznił na kolejnym swoim filmie Dawid Popończyk, miłośnik przyrody z Częstochowy znany na kanale YouTube jako „Leśny Kawaler". To taniec żurawi obserwowany przez jelenia. Sami zobaczcie na WIDEO!

„Leśny Kawaler" nagrał scenę z tańczącymi żurawiami. Podziwiał je...jeleń

Ta scena robi naprawdę ogromne wrażenie. Dwa żurawie podskakują radośnie, tańczą zadziwiająco zsynchronizowane ze sobą, a wszystkiemu bacznie przygląda się z oddali jeleń. 

Dawid Popończyk na swoim kanale na YouTube „Leśny Kawaler" udostępnił w niedzielę, 13 kwietnia taki właśnie kolejny film, który nagrał, a który to ma już tysiące odbiorców. 

Na podstawie obserwacji tego, jakie miejsce stworzyły tu bobry wiedziałem, że to miejsce często odwiedzają dwa gatunki: żurawie i jelenie szlachetne, i już wtedy pojawił się w mojej głowie plan, by nagrać tańczące żurawie. Ten dywan z zielonej trawy symbolizujący nadejście wiosny jest idealny do tego, żeby one wyszły z wody" - relacjonuje. 

- Zwierzęta są bardzo podobne do nas - mówi Dawid Popończyk

Zwierzęta to nie są istoty, których życie polega wyłącznie na zdobywaniu pożywienia. Są bardzo podobne do nas. Jest moment, kiedy są zaciekawione, jest moment na zabawę i radość, czas na smutek. I ta scena dobitnie to pokazuje" - tłumaczy. 

Dawid jest  studentem dziennikarstwa na Uniwersytecie im. Jana Długosza, wielkim miłośnikiem przyrody. 

Dzieli się pięknem przyrody, pokazuje życie zwierząt w lesie - ich naturalnym środowisku, relacje między nimi, każdą wolną chwilę spędzając na utrwalaniu tego. Służą mu w tym kamery z czujnikami ruchu. 

Co jeszcze możemy znaleźć na jego filmach? Małe sarny, lisy, zabawę małych jeleni, zachowanie wilków, bobrów, dzików czy wysyp grzybów.  Zajrzyjcie na kanał Dawida na YouTube oraz profil na Facebooku i zobaczcie więcej:

Leśny Kawaler - Facebook

Leśny Kawaler - YouTube.