Radiowóz na sygnale

i

Autor: Shutterstock

Ruda Śląska

Zemsta jest słodka i najlepiej smakuje na zimno. Ale 27-latek może za nią słono zapłacić

27-latek pokłócił się z właścicielem rudzkiego baru i w akcie zemsty wybił trzy szyby w lokalu. Nie zwrócił uwagi na to, że w pobliżu stoi kobieta, która nagrywa całe zajście telefonem. Dzięki jej reakcji mężczyzna już kilka minut później był w rękach policji.

W czwartkowy poranek policjanci z Rudy Śląskiej otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który wybił okna w barze i właśnie ucieka. Mundurowi błyskawicznie pojechali pod wskazany adres. Tam czekała na nich kobieta, która uwieczniła na nagraniu wizerunek sprawcy, co ułatwiło jego zatrzymanie.

Już kilka minut później 27-latek został zatrzymany. Podczas przesłuchania na komisariacie tłumaczył, że wybił szyby w akcie zemsty. Dzień wcześniej pokłócił się z właścicielem baru i chciał mu zrobić na złość. Straty oszacowano na ponad 2 tys. zł.

Mężczyzna został przebadany alkomatem. Miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Trafił do policyjnego aresztu, a gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. Za przestępstwo grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Serdeczne podziękowania należą się rudziance, która zareagowała na niszczenie mienia, nagrała sprawcę i powiadomiła policjantów. Rudzianka może być wzorem do naśladowania, jak w prosty sposób możemy wszyscy dbać o porządek i bezpieczeństwo naszego otoczenia - napisała rudzka policja.