LPR

i

Autor: materiały prasowe

Gliwice

Wypadek na A4 przy węźle Gliwice-Sośnica. Lądował LPR

Do wypadku doszło w środę 10 lipca przez godz. 14 na autostradzie A4 na wysokości węzła Gliwice-Sośnica. Na miejscu cały czas działają służby, wezwano śmigłowiec LPR. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, na pasie w kierunku Wrocławia występują duże utrudnienia.

Gliwice: poważny wypadek na autostradzie A4

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem dostawczym z impetem wjechał w tył pojazdu ciężarowego. Na miejscu nie było jednak śladów hamowania, dlatego służby podejrzewają, że u kierowcy mogło dojść do zasłabnięcia. Brana jest także pod uwagę możliwość, że do wypadku przyczyniła się awaria w samochodzie. 

Na miejscu cały działają służby ratunkowe. W wyniku zdarzenia poważnie ucierpiał mężczyzna kierujący samochodem dostawczym, dlatego zdecydowano się wezwać śmigłowiec LPR. Obecnie przebywa on w szpitalu. Jego stan został określony jako krytyczny. 

Na pasie w kierunku Wrocławia ruch był znacznie utrudniony, korek ciągnie się przez kilka kilometrów. Policja wytyczyła objazdy i zator drogowy stopniowo się rozładowuje. Na chwilę obecną ruch odbywa się lewym skrajnym pasem w sposób płynny.