Wybuch gazu w Radlinie

i

Autor: Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H

Wybuch gazu w domu jednorodzinnym w Radlinie. Jedna osoba w ciężkim stanie trafiła do szpitala

2020-01-27 13:06

Bardzo groźne zdarzenie w Radlinie (powiat wodzisławski). Dzisiaj, 27 stycznia około godziny 10:30 w domu jednorodzinnym przy ulicy Zofii Nałkowskiej doszło do wybuchu gazu. Jedna osoba z rozległymi oparzeniami dróg oddechowych została zabrana do szpitala w Rybniku. Budynek nie nadaje się do zamieszkania.

Wybuch gazu w Radlinie

Dzisiaj, 27 stycznia około godziny 10:30 doszło do wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w Radlinie (powiat wodzisławski). Jedna osoba została ranna, dwukondygnacyjny budynek nie nadaje się do zamieszkania.

- Gdy przyjechaliśmy na miejsce pożarem objęte było pierwsze piętro i parter. Osoba, która znajdowała się w tym domu w momencie wybuchu zdołała samodzielnie opuścić budynek i została przekazana ratownikom medycznym - mówi bryg. Jacek Filas z wodzisławskiej straży pożarnej.

Poszkodowany mężczyzna ma poparzenia pierwszego i drugiego stopnia, a także rozległe poparzenia dróg oddechowych. Został przetransportowany do szpitala w Rybniku.

Prawdopodobna przyczyną tego zdarzenia był wybuch butli z gazem. Mocno ucierpiała konstrukcja domu. Popękały ściany zewnętrzne i wewnętrzne, a także strop

- Przybyły na miejsce inspektor nadzoru budowlanego stwierdził, że budynek absolutnie nie nadaje się do zamieszkania - przekazał bryg. Jacek Filas

Czy "dziołchy" chodzą w "faskach"? Sprawdź, jak dobrze znasz śląskie słówka! [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Trzyma się w nich piwo lub wino. Beczka po śląsku to: