Wideo-obrona pracy magisterskiej w Akademii WSB

i

Autor: Akademia WSB Dąbrowa Górnicza Wideo-obrona pracy magisterskiej w Akademii WSB

Wszystko się da! Pierwsza wideo-obrona pracy magisterskiej w Dąbrowie Górniczej

2020-03-19 13:20

Pomimo epidemii koronawirusa życie toczy się nadal. Student Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej obronił pracę magisterską siedząc w domu przy komputerze. Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus w Dąbrowie Górniczej. W WSB obrona magisterska odbywa się przez internet

To pierwsza wideo-obrona w historii tej niepublicznej uczelni. Pan Piotr, dotąd student kierunku zarządzanie uzyskał ocenę bardzo dobrą.
Pan Piotr, jego promotor i recenzent przebywali w swoich domach, łączyli się za pośrednictwem internetu z prodziekanem, który fizycznie w murach uczelni przewodniczył tej obronie.

Student zaprezentował swoją pracę, jej założenia i wyniki. Następnie odpowiedział na trzy pytania. Sporządzony został protokół w tradycyjnej, papierowej formie i Pan Piotr został poinformowany o uzyskaniu tytułu magistra.

- Biorąc pod uwagę specyfikę w jakiej się znajdujemy, staramy się by tam gdzie tą normalność da się utrzymać to zrobić i dać naszym słuchaczom, studentom możliwości realizacji tych planów, na ile jest to oczywiście możliwe - powiedziała nam rzecznik uczelni Paulina Polko.

Władze dąbrowskiej uczelni rozważają również przeprowadzenie w ten sposób obrony pracy doktorskiej. Taka sytuacja stawia jednak przed uczelnią inne wymagania, bo zgodnie z tradycją akademicką jest to wydarzenie otwarte, na które może przyjść każdy i zadać pytanie osobie ubiegającej się o tytuł doktora.

Sonda
Jaki jest Twój najlepszy sposób na walkę z domową nudą?
Imprezy odwołane z powodu pandemii