Wszystkich Świętych 2022: Jak dojechać na cmentarz w Bytomiu?

i

Autor: slaska.policja.pl Wszystkich Świętych 2022: Jak dojechać na cmentarz w Bytomiu?

Wszystkich Świętych 2022: Jak dojechać na cmentarz w Bytomiu? [zamknięte ulice]

Tradycyjnie przy okazji Wszystkich Świętych przy nekropoliach w większości miast zostają wprowadzone zmiany organizacji ruchu samochodowego. Nie inaczej jest w przypadku Bytomia. Policja we współpracy z miastem poinformowała o zmianie organizacji ruchu przy najważniejszych cmentarzach w mieście.

Wszystkich Świętych 2022: Zmiany w organizacji ruchu samochodowego w Bytomiu

Tradycyjnie na Wszystkich Świętych miasta we współpracy z policją wprowadzają zmiany w organizacji ruchu przy najważniejszych cmentarzach. Zmiany w ruchu będą obowiązywać w dniach 29 października - 2 listopada. Co więcej, w tych dniach policja będzie mocno zaangażowana w dbanie o bezpieczeństwo przy bytomskich nekropoliach. 

Wszystkich Świętych 2022: na te ulice w Bytomiu nie wjedziesz samochodem

Bytomska policja poinformowała, jakie drogi w okolicach cmentarzy będą całkowicie wyłączone z ruchu kołowego. Autem nie wjedziemy w następujące miejsca:

  • odcinek ulicy Staffa od wjazdu na teren parkingu do bramy cmentarza,
  • odcinek ulicy Piekarskiej od skrzyżowania z Aleją Legionów do skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego (remont nawierzchni, możliwy ruch poprzeczny przez ulicę Piekarską w miejscu jej przecięcia z ulicami Nawrota oraz Smolenia),
  • odcinek ulicy Piekarskiej od skrzyżowania z ulicą Grottgera do skrzyżowania z ulicą Powstańców Śląskich (remont nawierzchni),
  • odcinek ulicy Piekarskiej od skrzyżowania z ulicą Powstańców Śląskich do cmentarza komunalnego.

Zmiana organizacji ruchu przy Bytomskich cmentarzach. Jak do nich dojechać? 

Przy większości cmentarzy w Bytomiu w czasie Wszystkich Świętych będzie obowiązywać zupełnie zmieniona organizacja ruchu. Przy części z nich wprowadzony zostaje ruch jednokierunkowy. Będzie on obowiązywał w następujących miejscach: 

  • na ulicach układu komunikacyjnego osiedla domów jednorodzinnych ulic Kwiatowej, Północnej, Słonecznej, Zielonej oraz ulicy Mickiewicza na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kwiatową do skrzyżowania z ulicą Północną,
  • odcinek ulicy Piekarskiej od skrzyżowania z ulicą Orląt Lwowskich do skrzyżowania z ulicą Żeromskiego oraz dalsze utrzymanie ruchu jednokierunkowego związane z prowadzonym remontem nawierzchni na odcinku ulicy Piekarskiej od skrzyżowania z ulicą Grottgera do skrzyżowania z ulicą Orląt Lwowskich,
  • odcinek ulicy Szafranka od skrzyżowania z ulicą Staffa do skrzyżowania z ulicą Alojzjanów,
  • odcinek ulicy Kraszewskiego od skrzyżowania z Aleją Legionów do skrzyżowania z ulicą Fałata,
  • odcinek ulicy 9-go Maja od skrzyżowania z ulicą Partyzantów do skrzyżowania z ulicą Obrońców Westerplatte,
  • odcinek ulicy Grottgera od skrzyżowania z ulicą Czarneckiego do skrzyżowania z ulicą Piekarską,
  • odcinek ulicy Orląt Lwowskich od skrzyżowania z ulicą Piekarską do skrzyżowania z palcem Słowiańskim,
  • odcinek ulicy Prusa od skrzyżowania z Placem Słowiańskim do skrzyżowania z ulicą Piekarską,
  • utrzymanie ruchu jednokierunkowego na Alei Legionów (na wysokości Komendy Miejskiej Policji) oraz ulicy Żeromskiego w związku prowadzonym remontem nawierzchni ulicy Piekarskiej.

Policja wprowadza też ruch dwukierunkowy na dwóch ulicach znajdujących się przy bytomskich cmentarzach: 

  • Powstańców Śląskich bez żadnych odcinków wyłączonych z ruchu z ograniczeniem prędkości do 30 kilometrów na godzinę,
  • odcinek ulicy Chełmońskiego od skrzyżowania z ulicą Grottgera do skrzyżowania z ulicą Powstańców Śląskich (z brakiem możliwości przejazdu na ulicę Powstańców Śląskich).

Na cmentarze w Bytomiu będzie można również dojechać bezpłatną komunikacją miejską uruchomioną na ten czas przez śląski ZTM.