Tu jest jakby luksusowo! Prawdziwą sensację w przestrzeni internetowej wywołały wyremontowane łazienki dla uczniów w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu. Furorę szczególnie zrobiła łazienka dla dziewcząt, której zdjęciami przedstawiciele szkoły pochwalili się na Facebooku. A jest się czym chwalić. Toaleta naprawdę wygląda zdumiewająco. Jak z magazynu wnętrzarskiego. Przestrzenie przypominają na zdjęciach pałacowe łaźnie. Nawet absolwenci szkoły nie mogli wyjść z podziwu i dopytywali czy "Nie kroi się u was jakaś klasa dla dorosłych?".
Jak to możliwe, że szkolne toalety tak wypiękniały? Nie udałoby się to bez pomocy Fundacji Wspierania Szkoły "Nasza Trójka". Choć oczywiście ludzi dobrej woli było znacznie więcej. I mamy efekt WOW!
- Kto powiedział, że w szkole musi być zwyczajnie? To nasz drugi dom ( przy tej liczbie godzin to nie metafora), więc chcemy czuć się tutaj dobrze. Nieustająco upiększamy Trójkę, która 2 kwietnia będzie obchodziła swoje 120 urodziny - pochwalili się na facebooku przedstawiciele szkoły i zaprezentowali zdjęcia Magdaleny Darmoń.
Toaleta damska ładniejsza od męskiej? Dyskryminacja!
O toalecie dla dziewcząt w zabrzańskim liceum zrobiło się na tyle głośno, że znaleźli się również maruderzy, którzy chcąc pewnie nieco trochę namącić zaczęli publicznie krytykować szkołę, że... dyskryminuje uczniów. W jaki sposób? Podobno łazienka chłopców jest brzydsza od tej dla dziewcząt i chłopcy są w tej szkole pokrzywdzeni. Tak przynajmniej uważa Krzysztof Malinowski, prezes koła Porozumienia Zabrze.
Dyrekcja szkoły wytłumaczyła jednak, że w szkole nie ma mowy o żadnej dyskryminacji. Prawda jest taka, że męska toaleta była remontowana rok wcześniej i zamontowane duże kafle okazały się niepraktyczne. Postanowiono więc, że przy remoncie damskiej toalety użyte zostaną inne płytki. I tyle. Obie toalety są więc bardzo ładne i mają stylowe dodatki, które zresztą dyrekcja i nauczyciele sami wybierali w marketach budowlanych.
Zresztą sama pani dyrektor chciałaby, aby o szkole mówiono przy okazji sukcesów jej absolwentów, a nie przy analizie porównawczej toalety damskiej i męskiej.