Katowice są w rankingu?

i

Autor: archiwum

RANKING

W tych miastach w Śląskiem żyje najwięcej wdów i wdowców. Jesteśmy w czołówce Polski

Dane statystyczne dotyczą przeróżnych zdarzeń, ale i życia oraz sytuacji osób fizycznych. Dzięki nim dowiedzieliśmy się, ile jest wdów i wdowców w polskich miastach. Przyjrzymy się Śląskowi, który plasuje się w czołówce województw.

Korzystając z danych statystycznych zamieszczonych w serwisie polskawliczbach.pl sporządziliśmy ranking miast, w których żyje największy odsetek wdów i wdowców na Śląsku. Według danych wdowy i wdowcy stanowią 9,2 proc. mieszkańców województwa śląskiego, co jest wartością wyższą od średniej krajowej, która wynosi 8,5 proc.

Największy odsetek wdów i wdowców w Polsce ma województwo łódzkie: 10,0 proc., najmniejsze natomiast województwo pomorskie: 7,5 proc. Zatem Śląsk z wynikiem 9,2 proc. (14,6 proc. wdów oraz 3,4 proc. wdowców) jest zaraz poza podium. 

Gdzie w Polsce jest najwięcej wdów i wdowców?

Ogólnopolskim rekordzistą w zestawieniu jest Hajnówka. Odsetek mieszkańców, którzy stracili męża lub żonę wynosi aż 13 procent. Na przeciwnym biegunie są  Kąty Wrocławskie - tylko 5,5 proc.

Hajnówka na Podlasiu wyróżnia się na tle stawki, bo to również tam - jak pokazują dane statystyczne - jest najwięcej wdów (21 proc.), a najwięcej wdowców mieszka w Wałbrzychu w województwie dolnośląskim (4,2 proc.), a tuż za nim znów plasuje się Hajnówka (4,1 proc.).

Najmniej wdowców w kraju mieszka w Kątach Wrocławskich i jest to 1,8 proc.

Śląskie dane klasyfikują się następująco: w Bytomiu mieszka najwięcej wdowców (4,0%), a najmniej w Pszczynie, bo tylko 2,5 procenta.

najwięcej wdów zamieszkuje ulice Poręby, to 17,2 proc. Najmniej kobiet, które zmuszone były pochować mężów jest w Pszczynie (11,9 proc.) oraz w Żorach, Bieruniu, Imielinie i Lędzinach (12,4 proc.).

Które miasta w województwie śląskim przodują w liczbie wdowców? Sprawdź w GALERII