W Jaworznie stanął kwiatomat. Pierwszy taki w mieście

i

Autor: Pracownia Florystyczna Jess

Jaworzno

W Jaworznie stanął kwiatomat. To pierwsze takie urządzenie w mieście

Kwiatomat znajdziemy przy ul. Górnośląskiej 20 w Jaworznie. To pierwsze takie urządzenie w mieście, a jego właścicielka zapewnia, że jest prostsze w obsłudze niż paczkomat.

W Jaworznie stanął kwiatomat - maszyna z bukietami kwiatów

Jaworznicki kwiatomat działa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku. Znajdziemy go przy ul. Górnośląskiej 20, tuż przed wejściem do Pracowni Florystycznej Jess. Urządzenie zostało oficjalnie uruchomione w czwartek 13 czerwca i już całkiem spora gromadka klientów zdążyła je wypróbować.

Pomysł wziął się po prostu z życia. Zauważyliśmy, że coraz więcej klientów ma ochotę dokonywać zakupu w niestandardowych godzinach. Chcąc spać w nocy, postawiliśmy kwiatomat - śmieje się pani Jessica. - Urządzenie jest prostsze w użyciu niż paczkomat - zapewnia.

Jak zatem działa kwiatomat? Najpierw podchodzimy do przeszklonego urządzenia i wybieramy bukiet, który najbardziej nam się podoba. Każda kompozycja znajduje się w osobnej komorze, a każda komora ma podany numer. Na ekranie dotykowym wybieramy odpowiedni numer, następnie decydujemy o sposobie płatności (karta płatnicza lub BLIK) i gdy urządzenie zarejestruje płatność, otworzą się drzwiczki odpowiedniej komory.

Warto dodać, że wszystkie bukiety są zabezpieczone przy użyciu jednorazowego flakoniku z wodą. Klient może też wcześniej dokonać rezerwacji danego bukietu lub zamówić własną kompozycję i odebrać ją w kwiatomacie o dowolnej porze.