Pieniądze

Urząd Skarbowy w Chorzowie sprzedaje towar z hurtowni. Ceny od kilku groszy

Towar o wartości ponad 3,6 mln zł sprzedaje Urząd Skarbowy w Chorzowie. Na liście przedmiotów jest sprzęt i artykuły biurowe, przybory szkolne, ale także klimatyzatory, gniazdka elektryczne, środki czystości, kawa rozpuszczalna, a nawet elektryczna deskorolka.

Urząd Skarbowy w Chorzowie wystawił na sprzedaż towar o wartości ponad 3,6 mln zł. Lista przedmiotów jest znana i znajduje się na niej ponad 1,5 mln sztuk artykułów.

Zajęte ruchomości należą do firmy z Warszawy, której głównym zakresem działania jest handel hurtowy. Towar składowany jest w jednym z centrów logistycznych na terenie Chorzowa, dlatego postępowanie prowadzi tutejszy urząd skarbowy, mimo stołecznego adresu rejestrowego spółki.

Co sprzedaje urząd skarbowy?

Artykuły umieszczone są na kilkuset zafoliowanych paletach w magazynie wysokiego składowania. Ze względu na różnorodność i liczbę produktów oraz sposób i miejsce przechowywania, urzędnicy podjęli decyzję o sprzedaży towaru w całości, wyłączając możliwość zakupu na sztuki.

Na liście produktów znajduje się niemal 1,4 tys. pozycji. To głównie sprzęt i artykuły biurowe, przybory szkolne, ale także klimatyzatory, gniazdka elektryczne, środki czystości, kawa rozpuszczalna, a nawet elektryczna deskorolka.

Jakie przedmioty sprzedaje urząd skarbowy?

Artykuły umieszczone są na kilkuset zafoliowanych paletach w magazynie wysokiego składowania. Ze względu na różnorodność i liczbę produktów oraz sposób i miejsce przechowywania, urzędnicy podjęli decyzję o sprzedaży towaru w całości, wyłączając możliwość zakupu na sztuki.

Na liście produktów znajduje się niemal 1,4 tys. pozycji.

To głównie:

  • sprzęt i artykuły biurowe
  • przybory szkolne
  • klimatyzatory
  • gniazdka elektryczne
  • środki czystości
  • kawa rozpuszczalna
  • elektryczna deskorolka

Urzędnicy także zarejestrowali po kilkadziesiąt tysięcy opakowań karteczek samoprzylepnych, korektorów, markerów, ołówków, jak również po kilkanaście tysięcy opakowań klipsów do dokumentów czy pinezek.

Jakie są ceny towarów z licytacji urzędu skarbowego?

Od kilku groszy do kilku złotych za opakowanie.

Większość artykułów ma niskie ceny jednostkowe, jednak ich całkowitą wartość podnosi liczba przedmiotów. Najbardziej liczne zestawy to m.in. 379 tys. zszywek pakowanych po 1 tys. sztuk czy 286 tys. opakowań spinaczy.

Na najwyższą kwotę wyceniono wielofunkcyjne urządzenie laserowe (2,72 tys. zł), skaner szczelinowy (2,32 tys. zł) oraz niektóre oryginalne tonery do drukarek (ponad 1 tys. zł/szt.).

Łączna wartość towaru to 3,6 mln zł, natomiast cena wywołania wynosi 2,7 mln zł. 

Zobacz, co sprzedaje urząd skarbowy

Przedmioty są na zdjęciach

Kiedy urząd sprzedaje towar?

Pisemne oferty zakupu ruchomości należy składać w Urzędzie Skarbowym w Chorzowie do 27 lutego br. do godz. 8:00. Warunkiem dopuszczenia do udziału w postępowaniu jest wcześniejsza wpłata wadium w kwocie 360 tys. zł.

Sąd bezlitosny dla komornika z Białogardu