Licytacja

Urząd skarbowy licytuje zegarki. Warte są więcej niż nowy samochód

Drugi Urząd Skarbowy w Częstochowie przeprowadzi kolejną licytację na bogato. Na sprzedaż wystawione będą trzy zegarki oraz złoty łańcuch z brylantem. Za ich równowartość można kupić nowy i dobrze wyposażony samochód.

Cenne souveniry na sprzedaż. Licytacja w Skarbówce

Co jakiś czas śląskie skarbówki wystawiają na sprzedaż bardzo cenne rzeczy. Na sprzedaż trafiały tam m.in. maszyny górnicze czy... słupy z bilboardami. Do licytacji trafiają też samochody czy ostatnio, kolejka górska. Teraz na sprzedaż są markowe zegarki. I nie są tanie. Za ich równowartość można kupić nowy samochód, a przy odrobinie szczęścia np. całkiem duże mieszkanie na licytacji z wyprzedawanego majątku PKP.

Wszystkie zegarki, które trafiły na licytację do Drugiego Urzędu Skarbowego w Częstochowie, pochodzą ze Szwajcarii. Do tego na sprzedaż będzie wystawiony złoty łańcuch z brylantem. Najcenniejszy jest zegarek marki L.U. Chopard w 44-milimetrowej kopercie z 18-karatowego, różowego złota. Jego wartość to 65 tys. zł. Cena wywoławcza to 75 proc. tej kwoty, czyli niemal 48,8 tys. zł.

Zegarki byłyby droższe, ale...

Drugi zegarek, firmy Hublot, jest warty 45 tys. zł. Zegarek ma kopertę z 18-karatowego złota. Licytacja rozpocznie się od kwoty 30 tys. zł. Ostatni zegarek jest marki IWC. Jest w stalowej kopercie i ręcznie nakręcany. Jego wartość to 10 tys. zł, a cena wywołania wynosi 7,5 tys. zł.

Zestaw byłby droższy, gdyby nie brak opakowań i dokumentacji. Rzeczoznawca jednak potwierdził, że zegarki i skórzane paski są oryginalne. Przedmioty licytacji były używane, ale znajdują się w dobrym stanie, przy czym zegarek IWC wymaga naprawy - wyjaśnia Katarzyna Klos, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

Na sprzedaż będzie wystawiony także złoty łańcuch z krzyżem, wykonany ze złota. W zawieszce znajduje się diament o szlifie brylantowym i średnicy 2,5 mm. Ze względu na stylistykę i dużą masę łańcucha rzeczoznawca określił wyłącznie jego wartość złomową, a dla diamentu przyjął wycenę po stawce hurtowej. Łącznie całość jest warta 12 tys. zł, ale licytacja zacznie się od kwoty 9 tys. zł.

Licytacja odbędzie się 23 kwietnia. Aby do niej przystąpić, należy wcześniej wpłacić wadium. Każdy z przedmiotów będzie sprzedawany oddzielnie. Ich łączna wartość to 127‬ tys. zł.

Listen on Spreaker.