Utonięcie 9-latki w Glinicy

i

Autor: Śląska Policja/Pixaby/ zdj. iustracyjne

Wiadomości

Tragedia w Glinicy. Nie żyje 9-letnia dziewczynka. Prokurator ujawnia kierunek śledztwa

W Glinicy (pow. lubliniecki) doszło do tragicznego zdarzenia. W zbiorniku wodnym utonęła 9-latka. Dziewczynka przebywała tam ze swoją siostrą i jej koleżanką. Prokuratura Rejonowa w Lublińcu wszczęła śledztwo w sprawie śmierci dziewczynki.

Utonięcie w Glinicy. Nie żyje 9-latka

Do tragedii doszło w niedzielę, 23 czerwca. Około godz. 17.00 w zbiorniku wodnym na terenie Glinicy w powiecie lublinieckim, 9-letnia dziewczynka wraz z innymi niepełnoletnimi dziećmi kąpała się bez nadzoru dorosłych w miejscu zabronionym.

Dziewczynka w trakcie zabawy zaczęła tonąć. Na miejsce wezwano służby, które wyciągnęły 9-latkę z wody i próbowały ją resuscytować. Niestety, bez skutku,

Utonięcie 9-latki w Glinicy. Prokuratura wszczęła śledztwo

W poniedziałek Prokuratura Rejonowa w Lublińcu wszczęła śledztwo w sprawie śmierci dziewczynki.

Postępowanie będzie prowadzone pod kątem narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz nieumyślnego spowodowania jego śmierci – przekazał portalowi "Super Express" Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

W trakcie prowadzonego obecnie śledztwa ustalono, że 23 czerwca w godzinach popołudniowych 9-latka przebywała nad stawem w m. Glinica koło Lublińca w towarzystwie 11-letniej siostry oraz koleżanki. Przeprowadzone wobec matki dziewczynki badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że kobieta była trzeźwa. 

Prokuratura zleciła sekcję zwłok dziewczynki, która ma wykazać, co było bezpośrednią przyczyną śmierci.

Ponadto prokurator dokona ustaleń, czy ewentualne zaniedbania matki w zakresie sprawowania opieki na dzieckiem narażały je na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - poinformował "Super Express" prok. Ozimek.