III LO Meritum w Siemianowicach Śląskich wygrało Ranking Szkół Zwolnionych z Teorii

i

Autor: Meritum

Ranking

Te szkoły są najlepsze w Polsce. Jest ranking Szkół Zwolnionych z Teorii 2024

Ranking Szkół Zwolnionych z Teorii 2024 jest jedynym w Polsce, w którym wyniki testów nie mają znaczenia. Liczą się współpraca, empatia i praca zespołowa. Poznaliśmy tegorocznych zwycięzców. Wyniki są dużym zaskoczeniem.

Poznaliśmy laureatów tegorocznego rankingu Szkół Zwolnionych z Teorii. Zestawienie wyróżnia szkoły ponadpodstawowe, które wspierają uczniów w rozwoju kompetencji przyszłości i działaniu społecznym. Ranking powstał w oparciu o wyniki uczniów w praktycznej Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii.

Które szkoły są najlepsze w Polsce?

Zwycięzcą tegorocznego Rankingu Szkół Zwolnionych z Teorii zostało liceum z Siemianowic Śląskich. W zestawieniu znalazło się łącznie aż 78 szkół z województwa śląskiego. To swojego rodzaju rekord.

Ranking Szkół Zwolnionych z Teorii 2024

  • 1 III Liceum Ogólnokształcące - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Meritum im. Piotra Kołodzieja Siemianowice Śląskie 
  • 2 Technikum - Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Kresowiaków Bartoszyce 
  • 3 XIX Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Warszawy Warszawa
  • 4 I Prywatne Liceum Ogólnokształcące Szczecin 
  • 5 XL Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego Warszawa 
  • 6 III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Ruda Śląska
  • 7 I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej Włocławek 
  • 8 Uniwersyteckie XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów Olsztyn  
  • 9 I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika Lubin 
  • 10 3 CXXII Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Domeyki Warszawa 

Pełny ranking Szkół Zwolnionych z Teorii

W zestawieniu wyróżniono 458 szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Są to placówki, które dają młodzieży wsparcie i przestrzeń na działania społeczne i skutecznie odpowiadają na największe problemy polskiej edukacji, takie jak nadmiar nauki pamięciowej i brak praktycznych umiejętności (wg CBOS 2023 r.), oferując uczniom możliwość działania w praktyce.

Chcemy, aby w codziennej nauce w szkole było więcej czasu na aktywności praktyczne, które pozwolą zdobyć kompetencje miękkie potrzebne w przyszłości młodym ludziom w życiu osobistym i zawodowym. W szkole spędzamy kilkanaście pierwszych lat życia i ona formułuje nasze nastawienie do świata i myślenie o nas samych, dlatego zachęcamy do wspierania idei otwarcia edukacji na zmianę w tym kierunku – mówi Rafał Flis, wiceprezes Fundacji Zwolnieni z Teorii.

Jak jest tworzony ranking szkół?

W większości rankingów szkół liczą się głównie wyniki matur i sukcesy w olimpiadach. Fundacja Zwolnieni z Teorii oferuje inne podejście, inspirując młodych ludzi do realizacji projektów społecznych w ramach olimpiady. W tym roku rekordowo ponad 27 tys. uczniów z całej Polski, w tym ze Śląska, podjęło się realizacji projektów, rozwiązując problemy takie jak brak świadomości ekologicznej czy zły stan psychiczny pacjentów. Przy wsparciu nauczycieli około 7,5 tys. uczniów ukończyło projekty, a szkoły wspierające te inicjatywy zdobyły miejsca w Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii 2024.

Quiz. Egzamin maturalny z języka polskiego. Sprawdź, czy dopasujesz bohatera literackiego do lektury

Pytanie 1 z 16
Papkin był bohaterem...