Najtańszy węgiel w Polsce
Kopalnia Budryk ma najtańszy węgiel w Polsce. Sprzedaje węgiel sortymentu orzech w cenie zaledwie 1476,00 zł brutto za tonę. To oznacza, że w porównaniu do węgla z kopalń Polskiej Grupy Górniczej cena jest niemal taka sama. Nic dziwnego, że chętnych na zakup taniego węgla jest wielu.
AKTUALIZACJA
Od 14 września cena uległa zmianie. Obecnie klienci indywidualni kupują go po 1 476,00 za tonę.
Od 17 października limit zakupu węgla z Budryka zmniejszono do 2 ton na osobę.
Najtańszy węgiel wprost z kopalni
Sprawdź zasady i ceny w galerii zdjęciowej
Gdzie kupić tani węgiel
Najtańszy węgiel kupuje się tradycyjnie, czyli wprost pod kopalnią Budryk w Ornontowicach. Inaczej niż w kopalniach PGG, gdzie należy się zalogować i kupić węgiel w sklepie internetowym.
Zakupu węgla dokonuje się bezpośrednio w kopalni. Kierowca, którego dane zostały podane przy wcześniejszej rejestracji, przyjeżdża po umówiony węgiel. Wjeżdża na wagę, gdzie wydawane są dokumenty, a kupujący przechodzi do płatności. Można jej dokonać gotówką lub za pomocą tzw. szybkiego przelewu.
- Sprzedaż odbywa się w godzinach od 6:30 do 14:30, czyli tylko na jednej zmianie. Nie uruchomimy sprzedaży internetowej - informuje Tomasz Siemieniec, rzecznik prasowy JSW.
JSW sprzedaje tani węgiel
Kopalnia Budryk jest jedynym zakładem JSW, który produkuje węgiel energetyczny, którym można palić w piecach tradycyjnych i kotłach z podajnikiem. Nie jest go wiele. Każdego dnia produkowanych jest zaledwie 180 ton taniego węgla. Przy 10 tys. ton węgla koksowego, który w zdecydowanej większości przeznaczony jest dla hut, to zaledwie ułamek procenta. Ale dla odbiorców indywidualnych, którzy chcą zrobi zapasy węgla na zimę, to także duże wsparcie.
- Zaznaczamy, że JSW SA nie produkuje i nie prowadzi sprzedaży węgla w sortymencie Ekogroszek. Sprzedawany jest tylko węgiel w sortymencie Orzech. Jest to węgiel o niskiej zawartości popiołu i siarki, lecz o dużej spiekalności, co wyklucza jego zastosowanie jako paliwa zamiennego w stosunku do ekogroszków - mówi Siemieniec.
Jak kupić tani węgiel?
Zainteresowanie kupnem taniego węgla z kopalni Budryk jest tak duże, że trzeba było od 17 października wprowadzić limity do 2 ton na jedną osobę. Dodatkowo kopalnia zaczęła wydawać numerki, aby samochody ciężarowe niepotrzebnie nie tworzyły kolejki pod kopalnią.
Od poniedziałku jednak kopalnia zaprzestała wydawania numerków. Aktualnie wydano ponad 3000 numerków (tylko w ostatnim tygodniu wydano ich ponad 1000), w związku z tym czas oczekiwania na odbiór węgla wydłużył się do końca grudnia. Po obsłużeniu klientów z wydanymi już numerkami, kopalnia powróci do ich wydawania.
Aby kupić węgiel z Budryka trzeba więc uzbroić się w cierpliwość, lub liczyć na to, że ktoś z oczekujących zrezygnuje z kupna.
Polecany artykuł: