Sylwester z Polsatem 2019/2020 na Stadionie Śląskim. Kto wystąpi?

i

Autor: Śląski Urząd Marszałkowski

Sylwester z Polsatem na Stadionie Śląskim. Będzie zmiana organizacji ruchu. Samochód lepiej zostawić pod domem

2019-12-27 8:52

Już niebawem na Stadionie Śląskim w Chorzowie drugi rok z rzędu odbędzie się Sylwestrowa Moc Przebojów. Uczestnicy imprezy przywitają Nowy Rok z telewizją Polsat i największymi gwiazdami polskiej, i nie tylko, sceny muzycznej. Impreza może przyciągnąć na stadion nawet 40 tys. ludzi, dlatego policjanci apelują, aby w związku z ograniczeniem miejsc parkingowych, chętni do udziału w koncercie korzystali, w miarę możliwości, z komunikacji miejskiej. Zobacz jak będzie wyglądała zmieniona organizacja ruchu wokół Stadionu Śląskiego 31 grudnia i zaplanuj swój wyjazd na imprezę.

Sylwester z Polsatem na Stadionie Śląskim 2019. Będzie zmiana organizacji ruchu

Niewiele czasu zostało do największej sylwestrowej imprezy w Polsce. Po raz drugi z rzędu uczestnicy Sylwestrowej Mocy Przebojów pożegnają stary i przywitają nowy rok na Stadionie Śląskim przy muzyce największych gwiazd polskiej i światowej estrady. KTO WYSTĄPI PODCZAS SYLWESTRA NA STADIONIE ŚLĄSKIM?.

Impreza na tak dużą skalę wiąże się jednak z pewnymi utrudnieniami. Problemem na pewno jest ograniczona liczba miejsc parkingowych w bezpośrednim sąsiedztwie Stadionu Śląskiego. Policjanci apelują, aby chętni do udziału w koncercie korzystali, w miarę możliwości, z komunikacji miejskiej. Zostaną uruchomione specjalne linie autobusowe i tramwajowe, które przewiozą uczestników imprezy sylwestrowej.

Takie rozwiązanie z pewnością pozwoli zaoszczędzić sporo czasu i nerwów związanych najpierw z poszukiwaniami parkingu, a później z opuszczeniem rejonu koncertu. W ten sposób uniknie się również niebezpieczeństwa związanego z ewentualnym uszkodzeniem pojazdu, np. poprzez niewłaściwe użycie fajerwerków - przekonują policjanci. Dodają jednocześnie, że samochody zaparkowane w niewłaściwy sposób, szczególnie blokujące przejazd, będą na bieżąco odholowywane na koszt właściciela.

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU

W związku z organizacją imprezy na Stadionie Śląskim w dniu 31.12.2019 r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu:

  • wprowadzony zostanie zakaz wjazdu i wyjazdu z osiedla Tysiąclecia od ul. Chorzowskiej
    od godziny 18.00

ograniczona zostanie możliwość skrętu w lewo z ul. Katowickiej w kierunku ul. Parkowej
wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w ciągu ul. Parkowej, na odcinku od ronda w rejonie C.H. Carrefour do skrzyżowania z ul. Kościuszki
od godziny 23.30

  • zamknięta dla ruchu pojazdów zostanie ul. Katowicka na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Parkową/al. Wojska Polskiego i skrzyżowaniem z ul. Gałeczki
  • zamknięta dla ruchu pojazdów zostanie ul. Chorzowska (w Katowicach) na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Parkową/al. Wojska Polskiego i pierwszą przewiązką (połączenia jezdni ulicy Chorzowskiej) za przejściem podziemnym
  • zamknięty dla ruchu pojazdów zostanie łącznik pomiędzy al. Wojska Polskiego i ul. Tysiąclecia (w Katowicach)
  • zamknięta dla ruchu pojazdów zostanie al. Wojska Polskiego

Przywrócenie docelowej organizacji ruchu planowane jest w dniu 1.01.2020 r. ok godz. 2.00.

DOJAZD:

Na stadion dotrzesz bez problemu, korzystając z licznych środków publicznego transportu zbiorowego, a najlepiej tramwajem. Zarząd Transportu Metropolitalnego w Katowicach informuje, że w związku z imprezą „Sylwestrowa Moc Przebojów”, która odbędzie się w noc z 31 grudnia 2019 r. na 1 stycznia 2020 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie, zorganizowana zostanie dodatkowa komunikacja publiczna zapewniająca możliwość dojazdu i powrotu w rejon imprezy według poniższego zestawienia:

KOMUNIKACJA TRAMWAJOWA:

uruchomienie linii nr 0 w relacji: „Katowice Plac Wolności” – „Chorzów Stadion Śląski” (pętla zachodnia, przystanek zlokalizowany w rejonie wejścia głównego, przy specjalnie dedykowanej pętli tramwajowej dla imprez masowych), obsługując przystanki tramwajowe zlokalizowane w centrum Katowic, oraz wzdłuż ul. Chorzowskiej (parkingi w centrum Katowic m.in. rejon NOSPR, przy Centrum Handlowym Silesia City Center, przy Śląskim Wesołym Miasteczku LEGENDIA),
zwiększenie oferty dla linii tramwajowych nr 6, 11 i 19 (dodatkowe kursy, zwiększenie pojemności taboru),
dla linii tramwajowych nr: 13, 14, 15, 16, 20 uruchomione zostaną dodatkowe kursy w swoich podstawowych relacjach, które umożliwiać będą możliwości powrotów po zakończonej imprezie do katowickich dzielnic: Brynów, Szopienice, Szopienice, Koszutka, Wełnowiec Zawodzie, Załęże oraz miasta Sosnowiec i Mysłowice.

KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA:

dla linii autobusowych nr: 820, 830 i 840 od godziny 18:00 obowiązywać będzie dodatkowa obsługa przystanku Chorzów AKS wraz z uruchomieniem dodatkowych kursów dla linii nr: 820 i 830,
dla linii autobusowych nr: 12, 37, 40, 138, 190, 632, 674, 689, 820, 830, 297N, 672N, 905N, 906N obowiązywać będą specjalne rozkłady jazdy na Nowy Rok, które zakładać będą uruchomienie dodatkowych kursów i zwiększenie pojemność taboru,
dla linii autobusowych nr: 30N, 76N, 77N, 130N, 657N, 830N, 840N wprowadzone zostanie zwiększenie pojemności taboru z autobusów standardowych na autobusy przegubowe,

Dodatkowo, dla linii autobusowych nr: 7, 23, 109, 673, 674 dokonujących przejazdu z centrum Katowic do Osiedla Tysiąclecia wprowadzona zostanie tras objazdowa, tj. autobusy tych linii po obsłudze przystanku „Dąb Kościół” skierowane zostaną ulicami: Bracką, DTŚ, Jana Pawła II, Piastów, do włączenia się na przystanku „Osiedle Tysiąclecia ZOO”. Autobusy tych linii obsługiwać będą wszystkie rozkładowe przystanki, zmiana dotyczyć będzie wyłącznie trasy przejazdu z uwagi na czasową organizację ruchu drogowego.

OTWARCIE BRAM

Organizatorzy sugerują przybycie na stadion najwcześniej jak to możliwe, przy czym bramy stadionu zostaną otwarte dla widzów już o godzinie 18:30. Wejście dla publiczności odbywać się będzie bramami nr 1, 4 oraz 7.

Osoby wybierające się na imprezę sylwestrową na Stadionie Śląskim powinny mieć na uwadze możliwe utrudnienia drogowe/korki drogowe w aglomeracji śląskiej.

PARKINGI

Park Śląski udostępnił miejsca parkingowe, które zlokalizowane będą w 3 strefach parkingowych oraz miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych na Parkingu P1, zgodnie z mapą i rozpiską poniżej. Bilet parkingowy będzie można zakupić w przedsprzedaży internetowej na stronie www.ticketmaster.pl od dnia 11 grudnia 2019 roku od godziny 12:00 do dnia 31 grudnia 2019 roku do godziny 12:00. Po zakupie biletu parkingowego bilet należy wydrukować i kierować się do Strefy Parkingowej poprzez współrzędne GPS podane na bilecie.

W przypadku, gdy nie wszystkie miejsca parkingowe zostaną wykupione w przedsprzedaży internetowej, będzie możliwość zakupienia biletu parkingowego na miejscu w dniu imprezy.

Możliwość wjazdu na parkingi w godzinach 17:00 – 23:30. Ilość miejsc parkingowych na terenie Parku Śląskiego w dniu imprezy jest ograniczona, dlatego w przypadku braku miejsc parkingowych wjazdy do Parku Śląskiego zostaną zamknięte. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc zachęcamy do przyjazdu komunikacją miejską.

Gdzie zaparkować pod Stadionem Śląskim?

i

Autor: KMP Katowice