W centrum Katowic padły strzały

i

Autor: Wikimedia Commons

Wiadomości

Strzały na ulicy Mariackiej w Katowicach. Mężczyzna strzelał do przypadkowych ludzi

Na jednym z najpopularniejszych deptaków na Górnym Śląsku doszło do dantejskich scen. Mieszkaniec Katowic używając broni śrutowej strzelał do przypadkowych osób. Mężczyzna po atakach został zatrzymany przez policję. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu nawet 20 lat pozbawienia wolności.

Strzały w centrum Katowic. Trzy osoby zostały ranne

W minioną sobotę na ulicy Mariackiej w Katowicach mężczyzna strzelał z rewolweru. Na miejsce wezwano policję. Okazało się, że 19-letni pracownik jednego z lokali został ranny w policzek w wyniku postrzału z broni śrutowej. 

W trakcie czynności do mundurowych podeszło dwóch mężczyzn w wieku 28 i 38 lat, którzy również zostali postrzeleni przez mężczyznę. Do pokrzywdzonych wezwano pogotowie. Mężczyźni po zaopatrzeniu ran, nie wymagali hospitalizacji.

broń mariacka

i

Autor: Śląska Policja

Kto strzelał w centrum Katowic?

W trakcie policyjnej interwencji sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Zatrzymano go kilka chwil później na katowickim rynku. Sprawcą okazał się 43-letni mieszkaniec Katowic. Mężczyzna został obezwładniony, a broń zabezpieczona. W chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Południe, Sąd Rejonowy w Katowicach aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Za posiadanie broni palnej śrutowej bez zezwolenia i amunicji, uszkodzenie ciała trzech mężczyzn oraz usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu jednego z nich, podejrzanemu grozi kara do 20 lat więzienia.

Jak poinformował portal katowice24.info, sprawca nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Napastnik, według doniesień portalu katowice24.info, to dobrze sytuowany mężczyzna, mieszkaniec jednego z “bogatszych” osiedli w Katowicach.

Katowice bez tajemnic! Czy wiesz wszystko o stolicy województwa śląskiego?

Pytanie 1 z 15
W którym roku Katowice zyskały prawa miejskie?
Listen on Spreaker.