Nabór do straży miejskiej w Katowicach
Sami strażnicy miejscy podkreślają, że to nie jest łatwa praca, ale daje dużo satysfakcji. To nie tylko słynne już wlepianie mandatów dla mistrzów parkowania, ale też użeranie się z nietrzeźwymi mieszkańcami czy dbanie o porządek publiczny. Strażnicy nie nudzą się w robocie. Przy samej akcji "Wyzwanie-Parkowanie" w dniach 30 czerwca-6 lipca br. strażnicy miejscy przeprowadzili 731 interwencji.
Plusem tej roboty, co podkreśla katowicka straż miejska, jest pomoc lokalnej społeczności, a do tego stabilne zatrudnienie. Dlatego formacja z Katowic szuka teraz 9 osób, które będą chciały służyć katowickim mieszkańcom. - Wymagamy: polskiego obywatelstwa, ukończonego 21 roku życia, wykształcenia co najmniej średniego, nienagannej opinii, uregulowanego stosunku do służby wojskowej, dobrej sprawności fizycznej oraz niekaralności sądowej - czytamy w ogłoszeniu.
Praca w Straży Miejskiej w Katowicach jest pracą dla społeczeństwa. Jest zadaniem trudnym i wyczerpującym . Wymaga Twojego zaangażowania, odpowiedzialności i uczciwości. Przyszli funkcjonariusze będą się uczyć sposobów podejmowania interwencji, wezmą również udział w szkoleniu podstawowym, którego celem będzie m.in. umiejętność zachowania się w ekstremalnych sytuacjach oraz poznanie zagadnień prawa - czytamy dalej.
Stabilne zatrudnienie, stabilna wypłata
Co w takim razie straż miejska oferuje swoim potencjalnym pracownikom? Przede wszystkim stabilne zatrudnienie i wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 4.690 zł brutto. Można także liczyć na dodatek za wieloletnią pracę w wysokości od 5-20 procent, który jest uzależniony od posiadanego stażu pracy. Pierwsza umowa zawierana jest na 12 miesięcy. W tym czasie aplikant przechodzi obowiązkowe szkolenie podstawowe w ramach adaptacji zawodowej. Kolejna umowa uzależniona jest od zaliczonego egzaminu końcowego szkolenia i pozytywnej oceny pierwszego roku pracy.
Ponadto straż miejska w Katowicach oferuje:
- dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. „13-tka”, system motywacyjny (nagrody pieniężne, dodatki za pracę w tym w za wykonywanie obowiązków w zmiennych warunkach atmosferycznych),
- ścieżkę rozwoju zawodowego,
- bezpłatne szkolenia w ramach doskonalenia zawodowego strażników miejskich,
- świadczenia socjalne (m.in. dopłata do wypoczynku i leczenia sanatoryjnego pracowników,
- dopłata do wypoczynku dzieci, zapomogi na cele zdarzeń losowych,
- ubezpieczenia grupowe na życie.
Pracę strażnika aplikanci będą poznawać chodząc na patrole z doświadczonymi strażnikami miejskimi.
Do kiedy nabór do straży miejskiej w Katowicach?
Oferty pracy zawierające komplet wymaganych dokumentów należy składać w zamkniętej kopercie, opisanej imieniem, nazwiskiem, adresem, telefonem kontaktowym osoby składającej ofertę wraz z adnotacją:
„„Nabór nr KS.1120.1.2025 z dnia 09 lipca 2025 r. na stanowisko urzędnicze: strażnik miejski - aplikant Straży Miejskiej w Katowicach”
Dokumenty można składać:
- u dyżurnego Straży Miejskiej w Katowicach, przy ul. Żelaznej 18, całodobowo, we wszystkie dni tygodnia,
- pocztą na adres: Straż Miejska w Katowicach, ul. Żelazna 18, 40-851 Katowice w nieprzekraczalnym terminie do 25 lipca 2025 r.
Dokumenty, które wpłyną po 25 lipca (liczy się data wpłynięcia dokumentów, nie stempla pocztowego), nie będą rozpatrywane.
