Śląskie: Poszukiwania awionetki w Gorzycach. Zginął koń, 22-latka trafiła do szpitala

i

Autor: Archiwum Śląskie: Poszukiwania awionetki w Gorzycach. Zginął koń, 22-latka trafiła do szpitala

Wydarzenia

Śląskie: Poszukiwania awionetki w Gorzycach. Zginął koń, 22-latka trafiła do szpitala

2024-04-12 11:30

Od wczorajszego popołudnia w Gorzycach w powiecie wodzisławskim trwały poszukiwania awionetki, która miała według świadka spaść. W akcji wzięły udział śmigłowce, drony i quady. W trakcie poszukiwań zginął koń, a 22-latka trafiła do szpitala.

W Gorzycach spadła awionetka?

W środę 10 kwietnia służby otrzymały informację od świadka, który miał widzieć, jak z nieba spada awionetka. Miało do tego dojść w miejscowości Gorzyce przy ul. Piaskowej. Mężczyzna usłyszał huk i zobaczył duże zadymienie. Na miejsce od razu wysłano służby, jednak nie udało im się od razu zlokalizować miejsca, gdzie awionetka miała spaść. Sam zgłaszający też nie był w stanie dokładnie określić, gdzie mogła spaść. 

Do poszukiwań włączono drony, a Agencja Żeglugi Powietrznej wsparła poszukiwania śmigłowcem MI-8. Poszukiwania z powietrza śmigłowca, który krążył między Czyżowicami a Rogowem, również nie przyniosły skutku. Niemniej śmigłowiec prawdopodobnie przyczynił się do tragicznego zdarzenia w tej pierwszej miejscowości.

Spłoszony koń wpadł na samochód. 22-latka w szpitalu

Jak informuje portal nowiny.pl, głośne dźwięki śmigłowca prawdopodobnie spłoszyły konia, które zaczęło szaleńczo uciekać i wybiegło z Lasu Rogowskiego wprost na drogę, którą jechała 22-latka w swoim volkswagenie. Kobieta nie zdołała uniknąć zderzenia ze zwierzęciem. Koń nie przeżył tego wypadku, natomiast 22-latka z obrażeniami głowy została zabrana do szpitala. 

Wracając do poszukiwań, to rzekomej awionetki, która miała uderzyć o ziemię, nie znaleziono. Agencja Żeglugi Powietrznej sprawdzała nawet, czy zarejestrowane samoloty odbywające lot w tym czasie, wróciły bezpiecznie na ziemię, co się szybko potwierdziło. Poszukiwania zakończono późnym wieczorem kwalifikując zdarzenie jako "alarm fałszywy w dobrej wierze".

Czy rozpoznasz miasto województwa śląskiego po samym opisie? Nieoczywisty QUIZ

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę. "Słyszysz Artur Rojek, myślisz…"