Śląskie: Policja w Raciborzu do komisariatu chciała wpuszczać tylko zaszczepionych. Szybko się z tego wycofała

i

Autor: Śląska Policja Zdjęcie poglądowe

Śląskie: Policja w Raciborzu do komisariatu chciała wpuszczać tylko zaszczepionych. Szybko się z tego wycofała

2021-12-06 8:40

Raciborska policja wydała komunikat, w którym poinformowała, że w komendzie powiatowej oraz w komisariatach w Kuźni Raciborskiej i Krzyżanowicach przyjmowani będą tylko ci, którzy wylegitymują się certyfikatem potwierdzającym szczepienie przeciw COVID-19. Po fali krytyki, komunikat został zmodyfikowany.

W związku ze wzrostem i koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19 (KORONAWIRUS) w ramach dyżuru skargowego w Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu oraz w Komisariacie Policji w Kuźni Raciborskiej i w Krzyżanowicach będą przyjmowane tylko osoby, które okażą ważny certyfikat szczepień potwierdzający przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19 - czytamy w komunikacie wydanym przez raciborską policję w piątek, 3 grudnia.

Na raciborską policję spadła fala krytyki. Mieszkańcy powiatu raciborskiego zarzucili komendantowi, że przyjmowanie w komisariacie jedynie zaszczepionych osób jest niezgodne z prawem.

Presja społeczna przyniosła efekt, bowiem już kilka godzin później komunikat policji zniknął ze strony, a w zamian pojawiła się informacja, że całkowicie zawieszone zostaje osobiste przyjmowanie osób w sprawach skarg i wniosków w Komendzie Powiatowej Policja w Raciborzu i w komisariatach w Kuźni Raciborskiej i Krzyżanowicach.

- Osoby chcące  złożyć skargę lub wniosek mogą to zrobić  drogą pocztową lub elektroniczną. Przepraszamy za zamieszanie powstałe w wyniku zamieszczenia wcześniej błędnie sformułowanego komunikatu - napisała raciborska policja.