Tancerki ze Śląska z sukcesami na Mistrzostwach Polski

i

Autor: Agnieszka Miś - archiwum prywatne

Sport

Śląskie: Młode tancerki z sukcesami na Mistrzostwach Polski. Będą reprezentować Polskę na MŚ w Szwecji

Już raz na naszych łamach pisaliśmy o Agnieszce Miś, która z miłości do tańca i akrobatyki założyła własne studio. Na zajęcia do Będzina przyjeżdżają dziewczyny z całego Śląska. Gdziekolwiek się pojawią, zdolne i ambitne tancerki zdobywają masę medali. Podczas tegorocznych Mistrzostw Polski pobiły swój rekord z zeszłego roku i przywiozły aż 9 medali, w tym trzy awanse na Mistrzostwa Świata.

Do studia "Fitfreak" w Będzinie zjeżdżają tancerki z całego Śląska

W zeszłym roku na naszych łamach przybliżyliśmy sylwetkę Agnieszki Miś. To młoda i zdolna tancerka, która spełniła swoje marzenie z dzieciństwa i otworzyła własne studio akrobatyki powietrznej "Fitfreak". Od siedmiu lat uczy swoje podopieczne tajników pole dance. To mieszanka tańca i akrobatyki, która wymaga dużej siły mięśni, wytrzymałości i dobrej kondycji.

Choć nie jest to prosta sztuka, uczennice Agnieszki odnoszą ogromne sukcesy. Podczas Mistrzostw Polski w zeszłym roku studio "Fitfreak" reprezentowało 13 tancerek, z czego 10 po raz pierwszy jechało na zawody. Mimo dużego stresu, który panował w grupie, dziewczęta dały z siebie wszystko i wróciły do domów z medalami. Podopieczne Agnieszki zdobyły łącznie 5 medali i 2 awanse na Mistrzostwa Świata.

Sukces podczas Mistrzostw Polski: 9 medali i 3 awanse na MŚ 2024 w Szwecji

Podczas Mistrzostwa Polski Pole Sport & Aerial Hoop 2024 tancerki poradziły sobie jeszcze lepiej i prawie podwoiły medalowy wynik z poprzedniego roku.

W tym roku na pewno był mniejszy stres, ponieważ dziewczyny już wiedziały "z czym to się je". Przygotowania rozpoczęliśmy znacznie wcześniej, zadbaliśmy o zwiększoną ilość treningów, wprowadziliśmy dodatkowe zajęcia z akrobatki, zadbaliśmy też o psychologa sportowego. Wszyscy byli bardzo pozytywnie nastawieni - głównie na to, by być lepszym od siebie samego z zeszłego roku. Dziewczyny stworzyły świetną grupę, która bardzo mocno sobie pomagała i wspierała siebie nawzajem - opowiada Agnieszka Miś.

Zawody odbyły się w miniony weekend w katowickim Spodku. Tym razem podopieczne studia "Fitfreak" zdobyły aż 9 medali i 3 awanse na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w październiku w Szwecji.

Bardzo się cieszymy, bo w tym roku już dwie osoby będą reprezentować nasze studio na Mistrzostwach Świata. Klaudia w dwóch kategoriach - Pole Sport Juniorki Dziewczynki i Ultra Pole. Do Szwecji pojedzie też Asia, która w zeszłym roku wygrała kategorię Amatorek i awansowała do kategorii ELITE na ten rok, a w tym roku wygrała tą kategorię i również dostała awans. Dla nas wszystkich to był prawdziwy szok. W najśmielszych snach nie marzyliśmy o takim scenariuszu - uśmiecha się Agnieszka z dumą.

Pełna klasyfikacja tancerek ze studia "Fitfreak" podczas Mistrzostw Polski 

Kategorie Pole Sport:

  • Pole Sport ELITE Novice Dziewczynki - Złoto Joanna Sadowska (12 lat) + awans na Mistrzostwa Świata
  • Pole Sport Amatorki Juniorki Dziewczynki - Srebro Anna Hajkiewicz
  • Pole Sport Elite Juniorki Dziewczynki - Złoto Klaudia Stawiarz ( + Awans na Mistrzostwa Świata)
  • Pole Art Profesjonalistki Juniorki - Brąz Nikola Kuzera
  • Ultra Pole - Złoto Klaudia Stawiarz ( + awans na Mistrzostwa Świata)
  • Fly Pole - Srebro Klaudia Stawiarz

Kategorie Aerial Hoop:

  • Aerial Hoop Amatorki Juniorki Dziewczynki - Srebro Maria Wilk
  • Aerial Hoop Profesjonalistki Seniorki - Złoto Anna Domagała
  • Aerial Hoop Profejsonalistki Seniorki - Brąz Marta Wójcik

W naszej galerii zobaczysz zdjęcia z Mistrzostw Polski Pole Sport & Aerial Hoop 2024: