Bociany Bobrowniku

i

Autor: Małgorzata Bednarek Wójt Gminy Bobrowniki FB

Wiadomości

W Bobrownikach para bocianów próbowała wybudować na słupie gniazdo. Pomogli pracownicy Tauronu

Cała sytuacja miała miejsce w miejscowości Bobrowniki. Para bocianów upodobała sobie słup w pobliżu stadionu KS Orzeł. Jednak ze względu ma małą średnicę słupa, budowa gniazda nie poszła pomyślnie. W sprawie interweniowała wójt Bobrownik.

Śląskie. Bociany próbowały wybudować gniazdo. Pomogli mieszkańcy

Ta historia historia podnosi na duchu. W gminie Bobrowniki, położonej w powiecie będzińskim, para bocianów podjęła się nie lada wyzwania. Ptaki postanowiły wybudować swoje gniazdo na wąskim słupie energetycznym na przeciwko stadionu KS Orzeł w Bobrownikach.

Nic więc dziwnego, że budowa gniazda przypominała syzyfowe prace. Bociany donosiły materiał, jednak wąska podstawa słupa uniemożliwiła budowę gniazda. O sytuacji Małgorzatę Bednarek, wójt gminy Bobrownik poinformowali w minionym tygodniu mieszkańcy, którzy bacznie obserwowali poczynania ptaków.

Natychmiast skontaktowaliśmy się z Tauronem, wiedząc że prowadzi program „bociany taurona”. Przesłaliśmy zdjęcia aktualizując kilkukrotnie sytuację i lokalizację miejsca. Zainteresowanie mieszkańców było imponujące - tłumaczy Małgorzata Bednarek.

W czwartek, 16 maja pracownicy firmy przetransportowali ogromne wiklinowe gniazdo na wybrany przez bociany słup. Do środka włożono pozostałości gniazda, tak by ptaki szybko mogły się w nim zaadoptować.

Historia dwóch bocianów, które próbowały zbudować samodzielnie gniazdo na przeciwko stadionu KS Orzeł w Bobrownikach szczęśliwie zakończona. Wielkie serce dla TAURON Polska Energia za szybkie działanie. A ja dziękuję mieszkańcom za liczne zainteresowanie tematem - poinformowała wójt gminy Bobrowniki.

Od tej pory bociany mogą spokojnie zakładać rodzinę w nowym gnieździe. Zobaczcie zdjęcia nowego gniazda bocianów w Bobrownikach.