Kryminalne

Śląskie: 36-latek brutalnie pobił emerytowanego policjanta. To była zemsta

W piątek doszło do brutalnego pobicia na ulicy Strzeleckiej w Tarnowskich Górach. Ofiarą był emerytowany policjant a sprawcą mężczyzna, który w przeszłości miał problemy z prawem. Tym razem też ich nie uniknie.

Zemsta za przeszłość i brutalne pobicie

Do napaści doszło w piątek, 25 maja tuż przed południem. 36-latek rozpoznał na ul. Strzeleckiej w Tarnowskich Górach policjanta, który w przeszłości podejmował wobec niego czynności policyjne i - jak można się domyśleć, wsadził go do więzienia. Mężczyzna brutalnie pobił będącego obecnie na emeryturze 49-letniego policjanta. Trzeba było go zabrać do szpitala. 

Tarnogórscy policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali sprawcę. 36-latka namierzono około godz. 16 na terenie Brynka. Mieszkaniec Tarnowskich Gór trafił na komendę, a potem do policyjnej celi, gdzie spędził noc. W sobotę, 25 maja usłyszał  zarzut usiłowania zabójstwa i trafił przed oblicze sądu, który przychylił się do wniosku śledczych i tymczasowo aresztował sprawcę. Prosto z sali sądowej trafił do aresztu, gdzie będzie czekał na wyrok w sprawie usiłowania zabójstwa. Grozi mu nawet dożywocie.