Saturator w Sosnowcu

i

Autor: Marcin Twaróg

Na upały

Saturator stanął w Sosnowcu. Kranówka jest lepsza od wody butelkowej

Kranówka jest często lepsza od wody butelkowej i dlatego można ją pić bez przegotowania. Sosnowieckie Wodociągi postawiły w centrum miasta saturator i zachęcają do regularnego picia wody nie tylko w czasie upałów.

Sosnowieckie Wodociągi przekonują, że picie wody z kranu jest bezpieczne i zdrowe. Na dowód tego ustawiły saturator na Patelnii każdego dnia w upalne dni oferują darmową wodę z sokiem dla wszystkich mieszkańców i przyjezdnych.

Saturator w Sosnowcu z darmową wodą

Zobacz zdjęcia

Saturator w Sosnowcu działa w godzinach od 10:00 do 18:00 na Placu Stulecia. Mieszkańcy bardzo sobie chwalą takie rozwiązanie. W ostatnich dniach temperatura sięgała 31 st. C, a na rozgrzanej betonowej Patelni nawet do 34 st. C. 

- Pić się chce i przyszedłem tu już chyba piąty raz, bo chodzę po zakupy i często mijam saturator. Fajnie, że jest nawet sok do wyboru - mówi jednak z kobiet.

Wodociągi Sosnowieckie już kolejny rok z rzędu prowadzą akcję z saturatorem, aby uświadomić mieszkańcom, że nawadnianie jest niezbędne zwłaszcza w upalne dni. Często niestety zapominają o tym osoby starsze i na głównym placu Sosnowca zdarzają się omdlenia. 

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Marcin Twaróg Link: https://www.eska.pl/slaskie/