Ryanair uruchamia dwa nowe połączenia z lotniska Katowice Airport. Można polecieć do Norwegii i na Sycylię

i

Autor: Piotr Adamczyk/Katowice Airport

Ryanair uruchamia dwa nowe połączenia z lotniska Katowice Airport. Można polecieć do Norwegii i na Sycylię

2021-03-24 12:31

Linia lotnicza Ryanair zapowiedziała uruchomienie dwóch nowych połączeń z pyrzowickiego lotniska. W lipcu będziemy mogli z Katowic polecieć do Oslo, a także na Sycylię. Rejsy przez cały sezon będą odbywały się dwa razy w tygodniu. Szczegóły w naszym artykule.

Pierwszy rejs na główne lotnisko stolicy Norwegii, to jest do Oslo-Gardermoen, został zaplanowany na 2 lipca br. Kierunek obsługiwany będzie cztery razy w tygodniu, w każdy poniedziałek, środę, piątek i niedzielę. Dzień później (3 lipca br.) zainaugurowane zostanie nowe sezonowe połączenie Ryanaira do Trapani na Sycylii, które obsługiwane będzie dwa razy w tygodniu, w każdy wtorek i sobotę.

- Ryanair ogłaszając dwie nowe trasy z Katowice Airport potwierdził, że ciągle stawia na swoją tutejszą bazę, która oficjalnie została otwarta w październiku 2019 roku i która ze względu na pandemię koronawirusa, nie zdążyła dobrze rozwinąć działalności. Mam nadzieję, że już w tym półroczu sytuacja epidemiczna w Europie ustabilizuje się na tyle, że pyrzowicka baza Ryanaira w końcu zacznie funkcjonować na wysokich obrotach, szczególnie, że oferta kierunków irlandzkiej linii z Katowice Airport jest dobrze rozwinięta i zróżnicowana – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotnicze SA.

W najbliższych tygodniach Ryanair planuje reaktywować szereg połączeń z Pyrzowic, które zostały zawieszone ze względu na trudną sytuację epidemiczną w Europie. Na przełomie marca i kwietnia powinny wrócić trasy do: Dortmundu, Londynu-Stansted i Kijowa-Boryspol. Z początkiem maja irlandzki przewoźnik chciałby przywrócić regularne loty z Katowice Airport do: Aten, Birmingham, Bolonii, Dublina, Edynburga, Kolonii-Bonn, Katanii, Mediolanu-Bergamo, Manchesteru, Odessy i Pafos. W pierwszych dniach czerwca wystartuje połączenie do Alghero na Sardynii. Z kolei takie kierunki Ryanaira jak: Cork, Brindisi i Oslo-Torp mają wrócić do siatki połączeń pyrzowickiego lotniska w rozkładzie ZIMA 2021/2022.

Raport z anteny 24.03, godz.10