Ruszyło wyburzanie Fali w Chorzowie

i

Autor: Park Śląski

Inwestycje

Ruszyło wyburzanie kąpieliska Fala w Chorzowie ZDJĘCIA. Znika dawny kompleks

Rozpoczęły się właśnie prace rozbiórkowe obiektów na terenie "Fali" w Parku Śląskim w Chorzowie. Jest to pierwszy etap inwestycji, której finałem będzie oddanie do użytku najnowocześniejszego kompleksu basenowego "pod chmurką" w naszym województwie.

Ruszyło wyburzanie "Fali" w Chorzowie

Dawne kąpielisko "Fala" w Parku Śląskim w Chorzowie przechodzi do historii. Ruszyła właśnie rozbiórka obiektów. To pierwszy etap inwestycji, której finałem ma być oddanie do użytku najnowocześniejszego kompleksu basenowego "pod chmurką" w całym regionie. 

Przypomnijmy, że na początku marca tego roku w Urzędzie Marszałkowskim nastąpiło podpisanie umowy z wykonawcą nowego kąpieliska "Fala". Koszt całej inwestycji wyniesie ponad 135 milionów złotych. Wszystkie prace mają zostać zakończonej najpóźniej we wrześniu przyszłego roku. 

- Prace związane z modernizacją Parku Śląskiego trwają od kilku lat. Po Ogrodzie Japońskim, remoncie Kręgów Tanecznych, wielkiej inwestycji jaką była totalna przebudowa Planetarium Śląskiego i rozpoczętych niedawno pracach przy Kanale Regatowym, czas na miejsce kultowe – "Falę", która pozostanie przy swojej historycznej lokalizacji - zaznacza Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. 

Wyburzanie kąpieliska Fala w Chorzowie

Zobacz zdjęcia

Jak czytamy w zapowiedziach - dla najmłodszych dostępne będą dwa wodne place zabaw. W projekcie nowego obiektu nie zapomniano o wieży do skoków. Śmiałkowie będą mogli spróbować swych sił z wysokości trzech oraz pięciu metrów.

Ponadto dla fanów sportowego pływania dostępne będą trzy tory pływackie po 25 metrów długości każdy. Nowa "Fala" będzie wypełniona wieloma atrakcjami (basen z charakterystyczną falą, dzika rzeka, wodny gejzer, wodny taras). - Lustro wody ma na zmodernizowanym kąpielisku wynieść łącznie aż 3500 metrów kwadratowych. Powstanie również plaża z leżakami - zapowiadają przedstawiciele Parku Śląskiego.