Kąpielisko Fala w Chorzowie zyska drugie życie. Kultowy obiekt przejdzie metamorfozę

i

Autor: Facebook/Śląskie. Pozytywna energia

Kultowe kąpielisko

Chorzowska "Fala" dostanie drugie życie i przejdzie metamorfozę WIZUALIZACJE

Podpisano umowę z wykonawcą, który podejmie się zadania modernizacji kultowego kąpieliska "Fala" w Parku Śląskim w Chorzowie. Prace mają dobiec końca najpóźniej we wrześniu przyszłego roku.

Czas na modernizację kąpieliska "Fala" w Chorzowie  

Kąpielisko "Fala", które obecnie niszczeje, powróci do Parku Śląskiego w pełnej krasie. W poniedziałek, 6 marca, w Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę z wykonawcą, który podejmie się modernizacji kultowego obiektu. Dzięki tej inwestycji zyska on drugie życie!

- Prace związane z modernizacją Parku Śląskiego trwają od kilku lat. Po Ogrodzie Japońskim, remoncie Kręgów Tanecznych, wielkiej inwestycji jaką była totalna przebudowa Planetarium Śląskiego i rozpoczętych niedawno pracach przy Kanale Regatowym, czas na miejsce kultowe – "Falę", która pozostanie przy swojej historycznej lokalizacji - podkreśla Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. 

Jakie będą atrakcje na chorzowskiej "Fali"?

Jak czytamy w zapowiedziach - dla najmłodszych dostępne będą dwa wodne place zabaw. Nie zabraknie także nadmuchiwanej poduszki z fontanną na szczycie oraz pięciu zjeżdżalni. 

Na zmodernizowanej "Fali" nie zapomniano o wieży do skoków. Śmiałkowie będą mogli spróbować swych sił z wysokości trzech oraz pięciu metrów. Miłośnicy pływania skorzystają z torów - będą trzy (każdy o długości 25 metrów). 

W ramach inwestycji powstaną także miejsca do zabaw oraz rekreacji - m.in. basen z falą, dzika rzeka czy wodny gejzer.

Na terenie kąpieliska znajdzie się miejsce także dla małego amfiteatru i strefy gastronomicznej. Obiekt zyska ponadto nowe kasy, przebieralnie czy małą architekturę. 

Tak prezentują się wizualizacje zmodernizowanej "Fali":

Koszt całej inwestycji wyniesie ponad 135 milionów złotych. Prace mają zostać zakończone maksymalnie we wrześniu 2024 roku. Całość będą realizowały następujące firmy: Mostostal Zabrze, TRANSCOM z Katowic i MAXIMUS ZBH MUC z Siemianowic Śląskich.