Pijany kierowca koparki

i

Autor: mat.prasowe

RUDA ŚLĄSKA

Ruda Śląska: na podwójnym gazie koparką po chodniku

2024-07-10 9:46

Policjanci z rudzkiej drogówki zatrzymali operatora mini koparki, który jechał chodnikiem. Badanie stanu trzeźwości wskazało, nie pozostawiło dużego pola do interpretacji. Teraz 44-letni zabrzanin odpowie za kilka wykroczeń.

Patrolujący ulice dzielnicy Ruda policjanci z drogówki, natrafili na jadącą chodnikiem małą koparkę. Jak wiadomo, takie maszyny nie mogą znajdować się na chodniku, gdy nie wykonuje się akurat prac. Mundurowi zareagowali natychmiast i zatrzymali pojazd.

Kilka wykroczeń przy jedynym zatrzymaniu zabrzanina

Już po wymianie kilku słów z operatorem byli pewni, że nie jest on zupełnie trzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu potwierdziło ich podejrzenia i wykazało nieco poniżej pół promila. Kierowca jadą pojazdem popełnił wykroczenie. Jedno z kilku, bo się okazało podjął czynności pracownicze w stanie nietrzeźwości, jechał pojazdem wzdłuż po chodniku, koparka nie była dopuszczona do ruchu, a na dodatek nie miała ubezpieczenia OC.

Po wykonanych czynnościach 44-latek został odebrany razem z maszyną przez innego pracownika firmy. Policjanci sporządzili stosowne dokumenty dla sądu i Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Zabrzaninowi grozi kara grzywny i utrata prawa jazdy na okres od 6 do 12 miesięcy.