Rock na plaży w Tychach

i

Autor: UM Tychy

Tychy

"Rock na Plaży" pod Żyrafą już w sobotę. Zagrają Cree, Dżem i Nocna Zmiana Bluesa

Kolejna edycja jednodniowego festiwalu "Rock na Plaży" tuż przed nami! W tym roku scena stanie w Parku Miejskim Solidarności w Tychach pod słynną "Żyrafą". Dla mieszkańców zagrają m.in. Sad Smiles, WASABI, Tosia Lazar, Ornette, Cree i Dżem.

"Rock na Plaży" to cykliczna impreza w Tychach, która swą nazwę zawdzięcza lokalizacji. Co roku jednodniowy festiwal odbywał się na dzikiej plaży przy Jeziorze Paprocańskim. Jednak z powodu pandemii wydarzenie przeniesiono do teatru oraz Mediateki. W zeszłym roku rock na krótką chwilę znów zagościł na plaży, by w tym roku znów od wody się oddalić.

Tegoroczna edycja odbędzie się pod "Żyrafą" w Parku Miejskim Solidarności w Tychach. Jak tłumaczą organizatorzy, lokalizacja została zmieniona ze względu na "wymogi wynikające z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych w obliczu zaplanowanej na Dzikiej Plaży Paprocany inwestycji". Chodzi o budowę nowej restauracji i strefy wypoczynkowej.

Rock na Plaży 2023 w Tychach. Harmonogram koncertów pod Żyrafą

"Rock na Plaży" rozpocznie się w sobotę 2 września o godz. 15 od przeglądu konkursowego. O Nagrodę Prezydenta Miasta Tychy w wysokości 5 tys. zł zawalczy trójka finalistów: Sad Smiles, WASABI i Tosi Lazar. Ich zmagania oceniać będzie jury w składzie Sebastian Riedel (Cree) i Janusz Borzucki (Dżem) oraz Marcin Bąkiewicz (Szef Muzyczny Antyradia).

O godz. 16:30 na scenie wystąpi Ornette, laureat zeszłorocznego przeglądu konkursowego "Rock na Plaży. W zespole grają m.in. byli muzycy zespołów Oddział Zamknięty (G. Stępień), KSU (P. Sokołowski), Złe Psy (G. Babisz) czy Pudelsi (M. Motylski).

Następnie prowadzenie imprezy przejmie Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa. Po koncercie nastąpi ogłoszenie laureata przeglądu konkursowego, po czym na scenę znów wróci muzyka i to ze zdwojoną siłą. Dla gości zagra Cree, tyski zespół rockowy z Sebastianem Riedlem na czele. Tradycyjnie koncert zagra Dżem, który z pewnością zagra utwory takie jak "Czerwony jak cegła", "Whisky" czy "Wehikuł czasu".

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/