Wiadomości

Rajd pojazdów zabytkowych w Tarnowskich Górach. Dziesiątki klasyków zjechało się na rynek

W miniony weekend tarnogórski rynek został opanowany przez zabytkowe pojazdy. Już po raz kolejny Towarzystwo Motoryzacyjne "Zabytek" zorganizowało zlot klasyków samochodowych.

Zlot zabytkowych pojazdów w Tarnowskich Górach

Od 15 do 16 czerwca w Tarnowskich Górach odbywała się XIV. edycja Rajdu Pojazdów Zabytkowych. Jak co roku dziesiątki zabytkowych pojazdów nie tylko godnie prezentowały się na ulicach miasta, ale także zostały zaprezentowane na Rynku w Tarnowskich Górach.

To była istna uczta dla oczu - samochody, którymi jeździło się przed laty, wciąż są na chodzie. Otrzymały drugie życie, a niektóre są tak dopieszczone, jakby wyjechały wprost z salonu. Cudeniek motoryzacji tu nie brakowało - opisuje wydarzenia magistrat.

Na rynku można było podziwiać ponad trzydzieści zabytkowych pojazdów, w tym m.in. syrenę, fiaty, corvetty, tesle oraz mercedesy. Pomimo niesprzyjającej pogody w niedzielę, chętnych na obejrzenie unikatowych cudeniek nie zabrakło.

Pokaz pojazdów nie tylko odbył się na Rynku, ale również w Parku Świerklaniec. Zobaczcie zdjęcia z tego wyjątkowego wydarzenia.