Targi Książki w Katowicach - program
W programie tegorocznych targów znalazło się kilka bloków programowych w tym znane już z poprzedniej edycji Spotkania z Nauką, czyli sektor wystawienniczy z ofertą wydawców naukowych i akademickich oraz program Mosty Literackie 2024, czyli Salon Wydawców Ukraińskich i Salon Niezależnych Wydawców Białoruskich, w których wezmą udział wydawcy i autorzy z Ukrainy i Białorusi. Będzie można zapoznać się z ofertą współczesnej literatury ukraińskiej i białoruskiej oraz wziąć udział w spotkaniach z autorami.
Tegoroczną nowością będzie Salon Muzeów i Książki Muzealnej, czyli projekt prezentujący ofertę i dorobek polskich muzeów, ze szczególnym uwzględnieniem muzeów z regionu Śląska. Swój udział w projekcie zgłosili m.in. Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie", Muzeum w Tarnowskich Górach, Muzeum Saturn w Czeladzi, Muzeum Miejskie w Żorach, Muzeum Historii Katowic, Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Muzeum Hutnictwa w Chorzowie, Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, Muzeum im. o. E. Drobnego w Rybniku, Muzeum Śląska Cieszyńskiego i Muzeum w Bielsku-Białej.
Dodatkowo realizowany będzie program przygotowany specjalnie dla dzieci i młodzieży szkolnej, program śląski oraz strefa kryminału. Podczas targów odbędzie się również cieszący się dużym zainteresowaniem wśród młodych czytelników Y&NA Festival. W specjalnej strefie autografów będzie można spotkać m.in. Joannę Balicką, Ulę Borczuch, Jarka Gibasa, Emilię Jachimczyk, Aleksandrę Kondraciuk, Marię Krasowską, Agatę Moore, Katarzynę Wiśniewską, Annę Wolf i Zuzannę Wólczyńską.
Szczegółowy program poszczególnych wydarzeń znajduje się na oficjalnej stronie internetowej targów TUTAJ.
Zobaczcie zdjęcia z ubiegłorocznej edycji targów w Katowicach.
Stoiska wydawców
Wśród stoisk wystawców dostępne będą czytelnicze nowości i bestsellery wszystkich gatunków literackich oraz będzie można zdobyć autografy ulubionych autorów. Znajdzie się również oferta z komiksami i grami, a dzięki obecności antykwariatów dostępne będą też starsze tytuły.
Na katowickich Targach Książki obecni będą liczni wydawcy tacy jak: Agora, Akapit Press, Claroscuro, Dom Wydawniczy Rebis, Egmont, Grupa Wydawnicza Filia, Grupa Wydawnicza Relacja, Helion, Jaguar, Publicat, Oficyna Wydawnicza Silver, Wydawnictwo Afera, Wydawnictwo Amaltea, Wydawnictwo Arkady, Wydawnictwo Kobiece, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo NieZwykłe, Wydawnictwo Nocą, Wydawnictwo Poznańskie, a także antykwariaty, wydawnictwa komiksowe oraz Komitywa Niszowych Wydawców.
Do Katowic przyjadą znani autorzy
Podczas trzydniowych targów na czterech scenach jednocześnie zaplanowano liczne spotkania autorskie, panele i debaty. Wśród znanych autorów do Katowic przyjadą Katarzyna Bonda, Dorota Borodaj, Agnieszka Burton, Andrej Chadanowicz, Joanna Chmura, Sylwia Chutnik, Ryszard Ćwirlej, Krzysztof Domaradzki, Tomasz Duszyński, Marta Fox, Ałbena Grabowska, Magdalena Grzebałkowska, Aneta Jadowska, Izabela Janiszewska, Mariusz Kędzierski, Magdalena Kordel, Barbara Kosmowska, Melka Kowal, Marek Krajewski, Marcin Kruszewski, Swiatłana Kurs, Roma Ligocka, Robb Maciąg, Aleksandra Maciejowska, Magdalena Majcher, Robert Małecki, Weronika Mathia, Katarzyna Berenika Miszczuk, Wojciech Orliński, Anna Podsiadło, Martyna Raduchowska, Agata Romaniuk, Maciej Siembieda, Martyna Skibińska, Leonie Swann, Marek Sygacz, Mariusz Szczygieł, Jarosław Szczyżowski, Hałyna Tkaczuk, Anita Werner i Michał Kołodziejczyk, Ewa Winnicka, Jurij Wynnyczuk, Marek Zgajewski, Przemysław Żarski.
Godziny otwarcia
W piątek 8 listopada targi będą się odbywać w godzinach od 11:00 do 19:00, w sobotę 9 listopada od 10:00 do 19:00, a ostatniego dnia w niedzielę 10 listopada od 10:00 do 17:00.
Targi Książki - bilety
Wstęp na Targi Książki w Katowicach jest biletowany. Kosz jednodniowej wejściówki to 16 zł w piątek oraz 21,50 zł w sobotę i niedzielę (ceny zawierają wszystkie opłaty obowiązkowe). Wstęp do strefy autografów możliwy jest tylko w przypadku zakupu droższego wariantu wejściówki. Bilety dostępne są na stronie e-bilet.pl. Będą również dostępne w kasach podczas targów, jednak ich ilość może być ograniczona.Dzieci do 10 roku życia, osoby niepełnosprawne z opiekunem, emerytów i rencistów (za okazaniem legitymacji) oraz zorganizowane grupy dzieci i młodzieży (po wcześniejszych zapisach) obowiązuje wstęp wolny.
Jak dojechać?
Międzynarodowe Centrum Kongresowe znajduje się w Centrum Katowic przy Placu Sławika i Antalla 1. Na miejsce możliwy jest dojazd samochodem, pociągiem i komunikacją miejską.
Dla uczestników podróżujących samochodami dostępne są liczne parkingi samochodowe w sąsiedztwie obiektu.
Z dworca PKP w Katowicach do MCK można dostać się pieszo w ok. 15 min. (2,5 km) lub tramwajem z przystanku Katowice Dworzec PKP do przystanku Katowice Rondo.
Przystanki komunikacji miejskiej znajdujące się w rejonie MCK to Katowice Rondo, Katowice Spodek oraz Katowice Uniwersytecka.