Akcja ratownicza w kopalni

i

Autor: Foto Art Service

Wiadomości

Pożar w kopalni Jankowice. Ewakuowani górnicy. Trwa akcja ratowników górniczych

Do pożaru w kopalni Jankowice w Rybniku doszło w poniedziałek rano. Zdarzenie miało miejsce 700 metrów pod ziemią i zlokalizowane zostało około godz. 5:15. W tym rejonie pracowało dziewięciu górników. Na miejsce akcji ratunkowej skierowano zastępy ratowników górniczych.

Do groźnego zdarzenia doszło w kopalni Jankowice w Rybniku. Przed rozpoczęciem pierwszej zmiany czujniki na dole kopalni zarejestrowały podwyższony poziom tlenku węgla. Momentalnie ogłoszono alarm pożarowy. W zagrożonym rejonie  na wylocie chodnika Z-9 pokładu 409/1 na głębokości 700 m pracowało dziewięciu górników, którzy od razu zostali wycofani.

Pożar w kopalni Jankowice. Co się dzieje? 

Od razu rozpoczęto akcję pożarową. Ponieważ w tym rejonie znajdowało się dziewięciu pracowników, wszyscy zostali natychmiast wycofani i przebadani. Są w stanie dobrym, a ich zdrowiu ani życiu nie zagraża niebezpieczeństwo” – powiedziała rzeczniczka PGG Aleksandra Wysocka-Siembiga.

Jak przebiega akcja ratownicza?

Na miejsce skierowano w sumie siedem zastępów ratowniczych – dwa z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu i pięć z kopalni Jankowice. Rzeczniczka PGG poinformowała, że ratownicy badają przyczyny oraz rozmiar pożaru.

Kopalnia Jankowice – podobnie jak Chwałowice, Marcel i Rydułtowy – od 2016 r. jest ruchem Kopalni Węgla Kamiennego ROW. Jej złoża znajdują się na terenie Rybnika, Świerklan oraz Marklowic

QUIZ. Górniczy slang pod ziemią! Czy dogadałbyś się na kopalni? To nie będzie proste

Pytanie 1 z 10
Gdy górnik mówi, że jego ulubionym miejscem jest "gruba", oznacza to, że...
Listen on Spreaker.