„Kupuj lokalnie – wspieraj realnie" w Katowicach
Kawiarnie i restauracje, jubilerzy, zakłady tapicerskie, firmy oferujące szkolenia i coaching, kwiaciarnie, sklepy zoologiczne, sklepy z rękodziełem artystycznym, artykułami imprezowymi i wyrobami cukierniczymi oraz wiele innych zgłosiło się do kampanii „Kupuj lokalnie – wspieraj realnie" w Katowicach. W sumie to 52 firmy oferujące różne usługi.
„Postanowiliśmy wziąć udział w akcji, gdyż często nie wiemy, jakie fajne miejsca mamy tuż obok nas” - powiedział cytowana w informacji miasta Aleksandra Misiek z Lokal Bakery. „Chodzimy wydeptanymi ścieżkami, a tuż za rogiem mamy zegarmistrza działającego od 50 lat czy mały warzywniak” - zaznaczyła.
„Ludzie tworzą lokalne społeczności, sieć wsparcia i dobrze, że miasto wyszło z taką inicjatywą. Otworzyliśmy Lokal Bakery z dala od centrum miasta, gdyż bliska jest nam idea lokalności, lokalnej przedsiębiorczości i znamy większość naszych klientów i sąsiadów. To daje poczucie realnego wpływu na najbliższe otoczenie” - oceniła Misiek.
Przedsiębiorcy otrzymają wsparcie promocyjne
Uczestnicy programu otrzymają od miasta możliwość promocji działalności za pomocą materiałów video w różnych kanałach komunikacji - zarówno tradycyjnych, jak internetowych. Wszyscy zgłoszeni otrzymają naklejki do oznaczenia lokalu, a informacja o ich ofercie znajdzie się w specjalnej zakładce na miejskiej stronie internetowej.
„Często nie zdajemy sobie sprawy, ile fantastycznych miejsc znajduje się tuż za rogiem. Chcemy przybliżyć mieszkańcom, jak wiele do zaoferowania mają katowiccy przedsiębiorcy, zachęcić do robienia zakupów, załatwiania spraw i korzystania z usług po sąsiedzku. Akcja łączy wsparcie przedsiębiorczości i integrację mieszkańców - wszyscy na tym skorzystamy" - tłumaczył przed rozpoczęciem naboru pomysłodawca kampanii, katowicki radny Łukasz Borkowski.
Zgłoszenia przyjmowane były od 27 października do 10 listopada. Gotowe są pierwsze materiały video reklamujące przedsiębiorców, które będą publikowane w miejskich social mediach. Do akcji mogli przyłączyć się przedsiębiorcy i usługodawcy zameldowani lub mieszkający w Katowicach, prowadzący tam działalność gospodarczą i płacący podatki. Wyłączeni byli franczyzobiorcy.