Gwiazdy światowej piłki ręcznej jeżdżą po Katowicach autobusami miejskimi
Piłkarze ręczni w Katowicach przemieszczają się żółtymi autobusami miejskimi między hotelami a miejscami treningów oraz meczów.
Przypomnijmy, że 11 stycznia - meczem Polski z Francją - rozpoczęły się 28. Mistrzostwa Świata Mężczyzn w piłce ręcznej. Jedną z aren zmagań jest katowicki Spodek - to właśnie tu zostanie łącznie rozegranych najwięcej meczów, bo aż 21.
Dlatego też drużyny trzeba szybko i sprawnie transportować. Zamiast potężniejszych autokarów, wybrano autobusy miejskie, które są lepiej przystosowane do warunków drogowych panujących na terenie miasta.
- Organizatorzy stawiają na minimalizację emisji CO2 do atmosfery, racjonalny konsumpcjonizm, a także racjonalną produkcję. W Katowicach stawiamy pod wieloma aspektami na rozwiązania ekologiczne, także inwestując w transport zrównoważony, w tym w autobusy elektryczne. Cieszę się, ze piłkarze ręczni mogą z tego taboru katowickiego korzystać podczas trwającego mundialu w naszym mieście
- wyjaśnia Marcin Krupa, prezydent Katowic.
Pojazdy elektryczne nie produkują spalin, dzięki czemu mieszkańcy nie odczują negatywnych skutków ekologicznych obecności tak wielu drużyn w regionie.
MŚ odbywają się w Polsce oraz Szwecji
Mistrzostwa świata odbywają się w Polsce oraz Szwecji. W fazie wstępnej spotkania były rozgrywane w Katowicach, Krakowie, Goeteborgu, Joenkoeping, Kristianstad i Malmoe. Z kolei gospodarzami fazy głównej będą Kraków, Katowice, Goeteborg i Malmoe.
W dalszej części mistrzostw - od ćwierćfinałów - rywalizacja piłkarzy ręcznych przeniesie się do Gdańska i Sztokholmu. 29 stycznia w stolicy Szwecji odbędzie się finał MŚ.
W Spodku - tak jak już zostało to wspomniane - odbyły się mecze w ramach fazy wstępnej, która już się zakończyła. Katowicka arena będzie gościć jeszcze drużyny, które przeszły do rundy głównej w ramach grupy trzeciej. Te spotkania odbędą się 19, 21 i 23 stycznia.