Wyścigi na 1/4 mili w Częstochowie

Autor: Marek Tęcza

Wyścigi

Pasjonujące wyścigi na 1/4 mili w Częstochowie. Kierowcy bili rekordy

W Częstochowie odbyły się wyścigi na 1/4 mili. Impreza motoryzacyjna została zorganizowana na alei Marszałkowskiej, która została wyłączona z ruchu. To jedyne legalne wyścigi samochodowe, jakie odbywają się na drogach publicznych w Częstochowie.

W Częstochowie odbyły się wyścigi samochodowe na 1/4 mili. Do zawodów zgłosiły się 62 załogi, które stanęły na linii startu, aby rywalizować o trofeum zwycięzcy: Puchar Prezydenta Miasta. Zostały podzielone na kategorie samochodów benzynowych, diesel oraz elektrycznych oraz podkategorie wynikające z pojemności silnika.

Wyścigi odbyły się na zamkniętym dla ruchu drogowego odcinku alei Marszałkowskiej, który wymagał od kierowcy nie tylko szybkiej reakcji na starcie, ale i doskonałego opanowania kierownicy na niewielkich nierównościach nawierzchni.