Kręgi Taneczne w Parku Śląskim
W ramach inwestycji wymieniona została cała asfaltowa nawierzchnia zarówno w Dużym Kręgu, jak i w położonych nieco wyżej Małych Kręgach. Odnowiono wszystkie siedziska na widowni, która obecnie jest w stanie pomieścić nawet 400 osób, zadbano o schody, murki i kwietniki. Wymienione zostało również oświetlenie, które po zmroku tworzy imponująca grę świetlną. Znane w parku rzeźby Krakowiak, Mazur i Trojak także przeszły renowacje i w odświeżonym stanie witają gości. Dla osób z niepełnosprawnościami stworzono ciągi komunikacyjne, które pozwolą bez problemu dostać się do Dużego Kręgu. Odświeżenie przeszła także charakterystyczna glorieta. Konstrukcja jest odmalowana i oczyszczona, a sklepienie wymienione na nowe.
- Kręgi Taneczne to historyczny obiekt, który oddano w 1952 roku. To jedna z pierwszych zrealizowanych inwestycji w parku, tak chętnie odwiedzanym przez mieszkańców naszej aglomeracji. Cieszę się, że dzięki projektowi JESSICA udało się przeprowadzić remont i renowację tego miejsca. Koszt wyniósł 11 mln zł. Park Śląski zmienia się na naszych oczach - mówi Jakub Chełstowski, marszałek Województwa Śląskiego
Część mieszkańców wiąże z tym miejscem wiele wspomnień i z niecierpliwością czeka na kolejne wydarzenia.
- To był rok 1971, przychodziliśmy tutaj, randkowaliśmy. Trochę czasu już minęło. Kiedyś tu były imprezy i występy przeróżne. Orkiestry taneczne i dęte. Mnóstwo ludzi tutaj przychodziło - mówi jeden z uczestników uroczystości.
Kręgi Taneczne ożywią cały park
W planie przewidziane są koncerty i potańcówki jak dawniej. Po uroczystości otwarcia kręgów pojawiły się już pierwsze występy. Na koncercie Brasswood Korzenie, czyli serii eko-akustycznych koncertów na łonie natury, wystąpili Rebel Babel Ensemble, Sosnowiecka Orkiestra Dęta, Orkiestra Dęta Huty Łabędy, Gryfnioki, Bsa Brass oraz Kapela Fedaków.