Rodzina przedsiębiorców Schumacher, która jest właścicielem polskiej spółki Schumacher Packaging Polska, zdecydowała się na jej sprzedaż. Spółka ma kilka zakładów w całej Polsce: najnowocześniejsze fabryki tektury falistej w Bydgoszczy i Wrocławiu, dwie papiernie w Grudziądzu i Myszkowie, oraz trzy centra serwisowe. Jaki los czeka ten najstarszy zakład w Myszkowie?
Rodzina Schumacher właśnie podpisała wstępną umowę dotyczącą polskiej spółki z hiszpańską Grupą Saica. Finalizacja transakcji jest uzależniona od zgody polskich organów antymonopolowych i spełnienia określonych warunków wstępnych. Ale nie będzie z tym problemów.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej umowy z Saica - zarówno dla naszych klientów, jak i dla naszych polskich pracowników. To dla nas ważny pierwszy krok w naszej strategii na przyszłość. W przypadku Saica istnieje również duża bliskość kulturowa między dwiema rodzinnymi firmami, co umożliwi szybką integrację - informuje Björn Schumacher, dyrektor generalny grupy Schumacher Packaging.
Jaka przyszłość czeka pracowników papierni w Myszkowie?
Obecny właściciel papierni nie ukrywa, że jako niezależna firma spółka z papiernią w Myszkowie nie była w stanie nadążyć utrzymać produkcji na odpowiednim poziomie na konkurencyjnym rynku. Stąd konieczność poszukania inwestora i sprzedaż całej polskiej spółki. Sytuacja stała się dramatyczna od czasu rozpoczęcia rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie w lutym 2022 r. Chociaż wszyscy konkurenci zostali dotknięci tym zjawiskiem, mniejsze i średnie firmy, takie jak Schumacher Packaging, ucierpiały znacznie bardziej.
Jak informuje oficjalny dokument, cały zarząd i wszyscy pracownicy zakładów i centrów serwisowych w Polsce to łącznie 1 540 osób. Wszyscy mają automatycznie być przejęci przez nowego właściciela. I to on przedstawi im nowe warunki zatrudnienia.