Wiadomości

Nowy stadion w Katowicach na ukończeniu. Szalikowcy dostaną południową trybunę

Na Śląsku kończy się budowa nowego stadionu miejskiego. Grać na nim będzie drużyna GKS Katowice, która wywalczyła awans do Ekstraklasy. Już zapadła decyzja, którą trybunę krytą otrzymają we władanie kibice GieKSy. Szczegóły zdradził Paweł Cebula, prezes zarządu Stadionu Miejskiego Katowice.

Budowa nowego Stadionu Miejskiego w Katowicach postępuje zgodnie z harmonogramem i wszystko wskazuje, że po wakacjach zostanie zakończona. Arena przeznaczona będzie na wydarzenia sportowe, rozrywkowe i społeczne.

Nowy stadion GKS Katowice

Chociaż sprawa przenosin siedziby klubu GKS Katowice nie jest jeszcze przesądzona, to wiadomo z całą pewnością, że z nowego obiektu korzystać będą piłkarze. Tym samym będzie to najnowszy stadion Ekstraklasy, na którym zasiąść będzie mogło 15 tys. kibiców.

Trwają prace wykończeniowe, podbudowa pod murawę, wyposażenie w krzesełka. Myślę, że na jesień będziemy mogli mówić o całkowitym zakończeniu prac i pełnym kształcie tego obiektu i rozpoczną się odbiory techniczne, aby w rundzie wiosennej GKS Katowice mógł grać w Ekstraklasie na nowym stadionie - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. 

Władzom Katowic zależy na tym, aby na nowym obiekcie dobrze czuli się także najzagorzalsi kibice, którzy przez lata przywykli do obiektu przy ul. Bukowej w dzielnicy Dąb. Aby podkreślić te związki ulica okalająca stadion nazywać się będzie Nowobukową.

Nowy stadion GKS Katowice

Zobacz najnowsze zdjęcia z czerwca 2024

Kiedy otwarcie nowego stadionu GKS Katowice?

Zakończenie budowy stadionu w Katowicach zbliża się wielkimi krokami. Prace wykończeniowe szatni, punktów gastronomicznych, toalet, sal i pomieszczeń zwykle są czasochłonne, lecz obecnie w obiekcie pracuje około 300 pracowników, którzy dbają, aby prace postępowały terminowo.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w sierpniu lub wrześniu, w zależności od pogody, kładziona będzie murawa boiska. Równocześnie montowane będą krzesełka na trybunach. Po niezbędnych odbiorach technicznych obiekt zapełni się podczas meczu inaugurującego wiosenną rundę sezonu 2024/2025, a ta rozpocznie się już 31 stycznia.

Nawet jeśli pogoda będzie niesprzyjająca, pierwszy mecz z całą pewnością zobaczy komplet kibiców. 

Ustaliliśmy, że najwierniejsi i najgłośniejsi kibice GieKSy będą dopingować piłkarzy z trybuny południowej. To będzie ich trybuna. Z kolei kibiców drużyn przyjezdnych gościć będziemy w części trybuny północnej. Przygotowaliśmy dla nich tysiąc miejsc, czyli więcej niż wymagania Ekstraklasy - mówi Paweł Cebula, prezes zarządu Stadionu Miejskiego Katowice.

Budowa nowego stadionu w Katowicach z całą pewnością przekroczy 230 mln zł. Finansowanie jest zagwarantowane. W skład kompleksu sportowego wejdzie także hala sportowa, w której zagrają siatkarze, koszykarze oraz będą organizowane koncerty. Całość dopełnią dwa boiska treningowe. 

Miejsce budowy stadionu zostało wybrane w taki sposób, że w przyszłości możliwa będzie rozbudowa o kolejne obiekty: stadion zimowy i dodatkowe boiska treningowe, w tym także zadaszone.

EURO OD KULIS tajemnice wielkich turniejów. SuperSport