Lekarze wszczepili pacjentowi na kardiologii w Gliwicach nowoczesne urządzenie

i

Autor: Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach/FB

Medycyna

Nowoczesne urządzenie wszczepione pacjentowi na kardiologii w Gliwicach. Takiego zabiegu jeszcze tu nie było!

2024-05-23 21:29

W Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach lekarze wszczepili pacjentowi specjalny reduktor przepływu do zatoki wieńcowej. To innowatorski zabieg w placówce.

Kardiolodzy ze Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach wszczepili 70-letniemu pacjentowi specjalny reduktor przepływu do zatoki wieńcowej czyli tzw. reducer.  Mężczyzna cierpiał z powodu uciążliwych dolegliwości kardiologicznych objawiających się bólem w klatce piersiowej oraz znacznym osłabieniem.

- Takie urządzenie stosuje się u osób ze skrajną postacią choroby wieńcowej, które wykorzystały możliwości leczenia zabiegowego, farmakologicznego, a nadal cierpią i przejście nawet krótkiego dystansu staje się dla nich olbrzymim wysiłkiem – wyjaśnia dr Tadeusz Zębik, ordynator gliwickiej kardiologii.

- Chory, u którego wykonaliśmy tę procedurę, mówił, że idąc na spacer musiał ciągle się zatrzymywać, odczuwał ból w rejonie klatki piersiowej. Rozwiązanie to daje szansę na znaczną poprawę jakości jego życia - dodaje. 

To pierwszy taki zabieg przeprowadzony z powodzeniem w placówce przez zespół lekarzy pod kierunkiem doktora Tadeusza Zębika oraz doktor Felix J. Woitek z Kliniki Kardiologii w Dreźnie. 

QUIZ. Lekarze z polskich seriali. Która specjalizacja jest czyja?! Musisz trafić 7/10

Pytanie 1 z 10
Olek Chodakowski z "M jak miłość" to:
Olek Chodakowski z M jak miłość