Zmarł Sławomir Ziemianek
O śmierci wyjątkowego tarnogórzanina poinformowało Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, w którym pan Sławek był kierownikiem Sztolni Czarnego Pstrąga - obiektu światowego dziedzictwa UNESCO.
- Jego odejście to ogromna strata - dla nas wszystkich, dla Tarnowskich Gór, dla Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, z którym związany był od dziecka. Straciliśmy nie tylko kierownika Sztolni Czarnego Pstrąga, wieloletniego członka Zarządu SMZT, przewodnika z blisko 30-letnim stażem…Straciliśmy człowieka serca. Pasjonata, społecznika, przyjaciela. Zawsze obecnego. Zawsze gotowego pomóc. Sławku - będzie nam Ciebie brakowało - przekazują członkowie Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.
Władze Tarnowskich Gór wspominają pana Sławka jako „Tarnogórzanina przez wielkie T”.
- Z żalem informujemy, że odszedł Sławomir Ziemianek – człowiek serca, pasjonat, społecznik, który przez blisko 30 lat pełnił kluczową rolę w naszym środowisku, Tarnogórzanin przez wielkie T. - przekazują władze tarnowskich Gór.

Od 30 lat był związany ze Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Tarnogórskiej
Sławomir Ziemianek urodził się 8 listopada 1977 roku w Tarnowskich Górach. Jego rodzina była bardzo zaangażowana w działalność na rzecz lokalnej społeczności. Ojciec wspierał tarnogórską turystykę, a siostra również udzielała się w Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Pan Sławek związał się ze SMZT kiedy był nastolatkiem. Brał udział w wyprawach Sekcji Penetracji Podziemi, pomagał przy imprezach i był pomocnikiem przewodników, a w 1995 roku sam zdobył uprawnienia przewodnickie.
Stał się ważną częścią stowarzyszenia, a nawet jednym z jego filarów. W 2014 roku dołączył do jego zarządu, gdzie nieustannie się wykazywał m.in. nawiązując współpracę z organizacjami pozarządowymi, pozyskiwaniem środków zewnętrznych, a także dbał o rozwój stowarzyszenia.
Był to człowiek, który z pasją angażował się w działania edukacyjne i społeczne. Współorganizował m.in. festiwal Child Out, wspierał rodziny dzieci autystycznych i prowadził grupy samopomocowe. Pomagał przy przygotowaniach do wpisania tarnogórskich zabytków na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, uczestniczył w tworzeniu Marki Miasta oraz był wykonawcą herbu górniczego na fasadzie dawnej Spółki Brackiej, czyli dzisiejszym budynku komisariatu policji.
Udzielał się również w sferze kultury, m.in. jako uczestnik wydarzeń i miejskich gier. Został konsultantem przy pracach nad filmem "Diabeł". W wolnych chwilach poświęcał się pisaniu. Jego teksty opublikowane zostały m.in. w książce „Tarnowskie Góry. Miejskie Opowieści 2”. Prowadził również bloga „Palcem pisane”.
Trwa budowa nowego parku handlowego w Tarnowskich Górach. Zobaczcie zdjęcia