O śmierci Michała Wieczorka poinformował rybnicki urząd miasta. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 21 grudnia o godz. 10 w parafii rzymskokatolickiej w Rybniku-Zamysłowie.
Byłego dyrektora pożegnała Szkoła Podstawowa nr 19 w Rybniku-Kłokocinach.
Był dobrym menedżerem. Wiedział, jak wydobyć ze współpracowników to, co najlepsze, pozwalając im realizować rozmaite projekty, ale i zarażając swoja pasją, którą była turystyka (...) Popularyzował turystykę krajoznawczą po ziemiach Polski, zaszczepiając miłość do niej nie tylko wśród uczniów, a także kolegów i koleżanek nauczycieli i dyrektorów rybnickich szkół i przedszkoli. Rzec by można, że w ten sposób uświadamiał otoczeniu, że życie ludzkie polega na stałym byciu w drodze. I choć przekroczył już „bramę życia”, wierzymy, że zaczął nowy etap swej podróży - przeczytamy w pożegnaniu przygotowanym przez społeczność Szkoły Podstawowej nr 19 w Rybniku.
Byli współpracownicy wspominają zmarłego jako skromnego i dobrego kolegę, który zawsze służył pomocą i radą.
Kochał swoją pracę, był nauczycielem z pasją. Zapamiętamy go jako wyrozumiałego pedagoga. Dla każdego dziecka zawsze znalazł czas, miał cierpliwość i każdemu dawał następną szansę (...) Odejście Pana Michała to zamknięcie kolejnego tomu historii naszej szkoły, a także naszego miasta. Uczniowie oraz pracownicy Szkoły Podstawowej nr 19, którzy spotkali go na swojej drodze, otrzymali od niego jeden z najcenniejszych darów, jaki człowiek człowiekowi może ofiarować – możliwość rozwoju w poczuciu wolności. Niech dobro, jakie wyświadczył w swoim życiu, na zawsze jaśnieje w naszych sercach i w naszej pamięci - tymi słowami pożegnali zmarłego Michała Wieczorka jego koledzy z SP nr 19.
Kim był Michał Wieczorek? Krótki biogram
Michał Wieczorek mieszkał w Rybniku. Był nauczycielem i wychowawcą młodzieży. Pełnił funkcję dyrektora najpierw w Szkole Podstawowej nr 25, a następnie w Szkole Podstawowej nr 19, gdzie pozostał na stanowisku przez 16 lat (od 2002 do 2018 roku).
Michał Wieczorek przez wiele lat kierował rybnickim oddziałem PTTK, działał również w strukturach krajowych towarzystwa. W XIX kadencji był członkiem Zarządu Głównego PTTK. Spełniał się jako przewodnik terenowy, miejski, beskidzki i tatrzański. Pilotował wycieczki i szkolił kolejne pokolenia przewodników.
Wieczorek autorem wielu opracowań w zakresie turystyki i krajoznawstwa oraz opiekunem szkolnych kół PTTK. Jego wychowankowie wielokrotnie zwyciężali w konkursach krajoznawczych na szczeblu ogólnopolskim. W 2011 roku swoje zasługi został odznaczony medalem i tytułem Nauczyciela Kraju Ojczystego.