Hard Rock w Chorzowie zostanie zamknięty

i

Autor: Hard Rock Chorzów FB

Wiadomości

Najstarszy bar w Chorzowie zostanie zamknięty. Był kultowym miejscem na mapie miasta

Smutna wiadomość obiegła mieszkańców Chorzowa. 17 czerwca zamknie się kultowy pub w mieście. Lokal działał nieprzerwanie od niemal 30. lat i był miejscem spotkań nie tylko chorzowian.

Hard Rock Chorzów zostanie zamknięty. To koniec kultowego pubu

We wtorek, 11 czerwca media społecznościowe obiegła wiadomość o nadchodzącym zamknięciu znanego chorzowskiego pubu. "Hard Rock Chorzów" po raz ostatni otworzy się w niedzielę, 16 czerwca.

Dziękujemy Wam, że byliście z nami… byliśmy razem przez tyle lat. W tym czasie spędziliśmy razem wiele wzlotów i uniesień, dużo się śmialiśmy, dużo rozmawialiśmy… bo po to było miejsce. Tworzyliśmy wszyscy wielką rodzinę. Jesteśmy otwarci do końca tygodnia. Zapraszamy Was serdecznie, żeby odwiedzić nas ten ostatni raz. Będzie nam miło zobaczyć Wasze twarze, ostatni raz w tym miejscu, ale mamy nadzieję, że nie ostatni raz w życiu - czytamy w poście Hard Rock Chorzów.

W poście właściciele nie podali powodu swojej decyzji. Jak wyjaśnili: "wolimy to pozostawić w kwestii prywatnej".

Decyzja o zamknięciu pubu spotkała się ze sporym poruszeniem. - "Jedyny bar w tym mieście z klimatem", "o tysiącach godzin spędzonych w tym miejscu na prawdę trudno wyobrazić sobie, że miało by się tam znaleźć coś innego... Jakoś zawsze żyłem w przekonaniu, że wszystko dookoła może się zmienić, ale Hard zawsze będzie niezniszczalny. Wielka szkoda, bardzo mi przykro" - czytamy w komentarzach.

Hard Rock Chorzów działał od lat 90.

Hard Rock Pub działał przy ulicy Jagiellońskiej w Chorzowie od 1996 roku. Przez wiele lat przyciągał gości spragnionych muzycznych wrażeń.

Warto podkreślić, że bar ten nie należał do znanej sieciówki o nazwie "Hard Rock Cafe". Chorzowski pub został otwarty ponad dziesięć lat przed pierwszym lokalem sieciówki.