Najlepsze restauracje w woj. śląskim. Znalazły się w rankingu 100 najlepszych restauracji w Polsce 2024

i

Autor: oficjalne profile restauracji w social mediach

Gastronomia

Najlepsze restauracje 2024 w Śląskiem. Doceniają je smakosze z całej Polski

30 kwietnia w Majątku Howieny w Pomigaczach odbyła się gala Finału XIII edycji elitarnego Przewodnika Poland 100 Best Restaurants. W tym roku na liście najlepszych restauracji znalazło się aż 31 lokali z woj. śląskiego.

Prestiżowy ranking najlepszych 100 restauracji w Polsce

Lista Poland 100 Best Restaurants w założeniu ma służyć promocji miejsc "tworzonych z pasją przy zachowaniu najwyższej jakości". W finałowej gali tegorocznej, 13. edycji wydarzenia udział wzięło ponad 250 właścicieli i szefów kuchni.

W jaki sposób oceniane są restauracje? Miejsce w rankingu zależy w głównej mierze od ocen konsumentów. Wszystkie restauracje są uszeregowane na podstawie kompilacji przewodników i recenzji online.

Dla każdej restauracji obliczana jest średnia wszystkich standardowych ocen, recenzji, ważona wskaźnikiem wiarygodności każdego źródła wraz z oceną inspektorów przeprowadzoną podczas badania Mystery Shopping - tłumaczą twórcy przewodnika Poland 100 Best Restaurants.

Nagrody są przyznawane w pięciu grupach:

  1. 1 widelec
  2. 2 widelce
  3. 3 widelce - Award od Excellence
  4. 4 widelce - Best id Award of Excellence
  5. 5 widelców - Grand Award

Najlepsze restauracje w Polsce 2024. Lista restauracji z woj. śląskiego

W tym roku tytułem Najlepszej Restauracji w Polsce 2024 roku nagrodzono warszawską restaurację U Wieniawy. Z kolei Najlepszą Karczmą w Polsce 2024 roku została Karcma Muzykancko z Poronina.

Na prestiżowej liście Poland 100 Best Restaurants znalazły się także lokale z woj. śląskiego. Kilka z nich zgarnęło nawet prestiżowe 5 widelców. Które restauracje w Śląskiem są najlepsze? Dowiesz się z naszej galerii.

Najlepsze restauracje w woj. śląskim 2024