Uzdrowiska, których nie polecają kuracjusze
Z roku na rok coraz popularniejsza staje się turystyka uzdrowiskowa. Turyści świadomie wybierają na miejsce swoich wakacji lokacje, które słyną z bogatej bazy uzdrowiskowej i metod lecznictwa. Stąd destynacją często są miejscowości posiadające status uzdrowiska. Co ważne, są one oblegane praktycznie przez cały rok. To naturalny efekt bogatej oferty dla kuracjuszy i osób, które dosłownie i w przenośni chcą zażyć zdrowego klimatu.
O to, jakie uzdrowiska w Polsce są najlepsze, zapytał znany portal internetowy turysci.pl. - Spośród 140 komentarzy naszych czytelników, wyłoniliśmy zwycięzców. Po podliczeniu głosów, wiemy już, w których miejscach najchętniej się kurujecie - czytamy w materiale poświęconym temu zagadnieniu.
Warto przy tym zaznaczyć, że ten sam portal pytał również o najgorsze uzdrowiska w Polsce i co ciekawe, co najmniej jedno z nich - słynne nawet poza Polską, znajduje się na jednej i drugiej liście. Listę tych najgorszych znajdziecie klikając w poniższy link.
Najlepiej oceniane uzdrowiska w Polsce
Na liście najlepszych uzdrowisk wskazanych przez czytelników teoretycznie znajdują się uzdrowiska od lat uznawane za najlepsze. Przynajmniej tak wydaje się na pierwszy rzut oka. Naturalnym wyborem jest Ciechocinek - wszak te uzdrowisko sławiono od dziesiątek lat w pieśniach, wierszach i piosenkach. To też "bohater" wielu dowcipów i miejsce, które filmowcy uwielbiają odwiedzać by kręcić tam sceny do nowych produkcji.
Na liście znalazło się między innymi jedno uzdrowisko z województwa śląskiego. W przypadku tego regionu wybór jednak zbyt duży nie był, bowiem znajdują się w nim tylko dwie miejscowości mające taki status. Trwają prace nad tym, aby powstało kolejne uzdrowisko w miejscowości Jaworze, gdzie ruszyły prace przy rewitalizacji odwiertu wód solankowych. Do odzyskania przez tę miejscowość statusu uzdrowiska jest jeszcze daleka droga, ale najważniejsze kroki zostały w tej kwestii podjęte. Poniżej lista najlepszych uzdrowisk w Polsce.