Gdzie są najlepsze kebaby na Śląsku? Mieszkańcy wskazują i polecają najlepsze miejscówki

i

Autor: Archiwum/Super Express Gdzie są najlepsze kebaby na Śląsku? Mieszkańcy wskazują i polecają najlepsze miejscówki

Ranking

Mieszkańcy polecają najlepsze kebaby na Śląsku. Nie zgadniecie, gdzie jest ten najsmaczniejszy

Kebab powoli staje się daniem narodowym Polaków - można powiedzieć pół żartem, ale i pól serio. Popularność tego dania typu fast-food nie słabnie, a co rusz w każdym mieście powstaje kolejny lokal, albo budka z kebabem. Zapytaliśmy naszych czytelników, gdzie znajduje się najlepszy kebab na Śląsku. Propozycji padło wiele, ale kilka z nich było wymienianych na tyle często, że można było z tego ułożyć mały ranking wielkich kebsów.

Najlepsze kebaby na Śląsku. Który kebab skradł serca mieszkańców Śląska?

Kebab to jedno z najpopularniejszych dań typu fast-food. Pochodząca z Turcji potrawa, od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem Polaków. Na Śląsku można odnieść wrażenie, że kebabów jest tylko więcej. Z jednej strony to zaskakuje, bo wydaje się że ten rynek jest już mocno nasycony. Z czasem jednak okazuje się, że każdy kolejny otwarty kebab bardzo dobrze radzi sobie na naszym rynku. W czym tkwi sukces tego dania? Od razu musimy to powiedzieć - nie w oryginalnej, tureckiej recepturze, bo ta znacząco różni się od tego, co serwowane jest w niemal całej Europie. Można wręcz powiedzieć, że np. polskie kebaby jedyne, co mają wspólnego z oryginalnymi kebabami, to... nazwa. Oryginalne tureckie "Kebapy" robi się albo z baraniny, albo z kurczaka. 

W oryginale mięso nie może być przemielone. Jego skrawki nadziewane są na specjalny, pionowy rożen, a potem skrojone podpieczone kawałki podaje się w tureckim chlebie, czyli pitach i podaje z sosem jogurtowym. 

Najlepsze kebaby na śląsku. Oto topka kebabów wybrana przez mieszkańców 

W Polsce, jak i w wielu innych zakątkach Europy, receptura na kebaba jest jednak inna. Dzięki temu jednak możemy przebierać w nich do woli i szukać tych, które odznaczają się fajnym składem, dobrym mięsem, smacznymi dodatkami i sposobem podania. Na Śląsku znalezienie dobrego, albo bardzo dobrego kebaba oznaczałoby jednak spróbowanie tego dania z naprawdę wielu barów, food-trucków czy lokali. Trzeba przyznać, że tego żaden żołądek na dłuższą metę mógłby nie znieść tym bardziej, że w większych miastach barów serwujących kebaby jest od kilkunastu do kilkudziesięciu. Dlatego, żeby spróbować choć wskazać te najbardziej interesujące, zapytaliśmy naszych czytelników o to, jaki jest najlepszy kebab na Śląsku. Propozycji padło naprawdę wiele z kilkunastu lat. Poniżej prezentujemy ranking złożony z tych kebabów, który nazwy padały najczęściej. 

Listen on Spreaker.