Miał przewozić odpady, a znaleziono nielegalny tytoń. Wpadł na A1 w Żorach

i

Autor: KAS

Kryminalne

Twierdził, że przewozi odpady, a znaleziono nielegalny tytoń. Wpadł na A1 w Żorach

Kontrola śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej ujawniła 1300 kg nielegalnego tytoniu. 47-latek przewoził towar w aucie dostawczym. Wpadł na autostradzie A1 w Żorach.

Dostawczak wypełniony był nielegalnym tytoniem

Na autostradzie A1 na wysokości Żor funkcjonariusze ze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali do kontroli samochód dostawczy marki Mercedes-Benz. Pojazdem na polskich numerach rejestracyjnych kierował 47-letni Polak. Mężczyzna twierdził, że w samochodzie przewozi odpady. Przeprowadzona rewizja ujawniła, że nieco mijał się z prawdą. Przestrzeń ładunkowa samochodu wypełniona była kartonami z tytoniem.

- Łącznie w jej wnętrzu mundurowi znaleźli 11 kartonów zawierających 1300 kilogramów suszu tytoniowego przewożonego bez wymaganych dokumentów oraz zgłoszenia w systemie SENT – przekazała Katarzyna Klos z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

System SENT służy do nadzoru przewozu towarów wrażliwych, w tym paliwa, alkoholu i chemikaliów.

Zabezpieczono łącznie 1,3 tys. kg nieletalnego tytoniu. Gdyby towar został wprowadzony na rynek, Skarb państwa straciłby ponad 800 tys. zł z tytułu niezapłaconych podatków. 47-letniego mężczyznę czeka teraz sprawa karna.

Quiz z wiedzy ogólnej. Test na ocenę!

Pytanie 1 z 30
Ile znaków diakrytycznych w polskim alfabecie?