Matura 2023 w Piekarach Śląskich

i

Autor: Iwona Świetlik Absolwenci Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych tuż przed pisemnym egzaminem z języka polskiego

Edukacja

Matura 2023 w Piekarach Śląskich. Dziś pisemny język polski. Egzamin rozpoczął się o godzinie 9

2023-05-04 9:49

4 maja absolwenci szkół ponadpodstawowych przystąpili do długo wyczekiwanych egzaminów maturalnych. O godz. 9 rozpoczęła się matura pisemna z języka polskiego. Jesteśmy w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych w Piekarach Śląskich.

Matura 2023 w Piekarach Śląskich. Jesteśmy dziś w ZSTZ

Wystartowały tegoroczne zmagania maturalne. W czwartek, 4 maja absolwenci szkół ponadpodstawowych przystąpili do pisemnej matury z języka polskiego.

Odwiedziliśmy Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych w Piekarach Śląskich, gdzie egzamin zdaje 20 uczniów z kierunków: technik żywienia i usług gastronomicznych (Technikum nr 2), technik usług fryzjerskich, technik mechanik pojazdów samochodowych (Szkoła Branżowa II stopnia). 

Sprawdź to:

https://www.eska.pl/news/matura-2023-polski-odpowiedzi-arkusze-cke-zadania-pdf-do-pobrania-aa-4Ter-w5rS-ZR6V.html

W Piekarach Śląskich maturę zdaje w tym roku 197 uczniów. W Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych 20 osób, w Akademickim Zespole Szkół 64 osoby i w Zespole Szkół nr 1 łącznie 113 uczniów. 

Trwa matura pisemna z języka polskiego

W tym roku egzaminy przeprowadzane są w dwóch wersjach. „Starą maturę" w formule 2015 napiszą głównie absolwenci techników, których reforma edukacji PiS - przywracająca ośmioletnie podstawówki i czteroletnie licea i pięcioletnie technika - nie objęła. „Nowa matura" w formule 2023 skierowana jest do osób, które skończyły czteroletnie licea.

Pisemna matura z języka polskiego jest obowiązkowa. Potrwa 170 minut w przypadku formuły 2015 oraz 240 minut w przypadku formuły 2023.

Tegoroczna matura zostanie przeprowadzona w dniach od 4 do 23 maja 2023 roku. Natomiast egzamin maturalny w terminie dodatkowym prowadzony będzie od 1 do 19 czerwca. Egzamin poprawkowy potrwa od 21 do 22 sierpnia br. Wyniki matury (termin główny i termin dodatkowy) zostaną ogłoszone 7 lipca 2023 roku.

Dla większości tegorocznych maturzystów kolejnym etapem edukacji będzie podjęcie studiów.

Zobaczcie zdjęcia maturzystów z ZSTZ z Piekar Śląskich tuż przed przystąpieniem dziś do matury pisemnej z języka polskiego.

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Eski Link: https://www.eska.pl/slaskie/