Ostrzeżenie przed gołoledzią w kilku województwach
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed marznącymi opadami w zachodniej części Polski. Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Prognozowane zjawisko może wystąpić w województwie lubuskim, w północnej części dolnośląskiego i na południu województwa zachodniopomorskiego. Ostrzeżenie I stopnia obowiązuje w czwartek 23 stycznia od godziny 10:00 do godz. 13:00, a na terenie województwa zachodniopomorskiego do godz. 15:00.
Jednocześnie do godzin porannych obowiązywały również ostrzeżenia przed gęstymi mgłami na terenach województw świętokrzyskiego, śląskiego i małopolskiego. Do godz. 9:00 prognozowane były gęste mgły, miejscami marznące, w zasięgu których widzialność może wynosić poniżej 200 m. W związku z tym zjawiskiem wydano wczoraj osobne ostrzeżenie.
Pogoda na czwartek 23 stycznia
W ciągu dnia prognozowane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Od strony zachodniej kraju nadejść mają opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Na południu i zachodzie prognozowane są marznące opady deszczu, które mogą powodować gołoledź. W godzinach przedpołudniowych może występować silna mgła ograniczająca widoczność do nawet 100 m, a lokalnie osadzająca szadź.
Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 1 st. C, 2 st. C na północnym wschodzie do 7 st. C na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a okresami porywisty. Na północy i zachodzie kraju w porywy mogą wynieść nawet do 65 km/h. Mocniej może też zawiać nad morzem, nawet do 45 km/h.
W nocy nadal będzie duże zachmurzenie z możliwymi chwilowymi przejaśnieniami. Prognozowane są także opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Na południowym wschodzie mogą wystąpić opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura minimalna wyniesie od -1 st. C do 2 st. C. Na południu temperatura może lokalnie spaść do około -4 st. C, a w rejonie Półwyspu Helskiego będzie najcieplej - nawet 3 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a okresami porywisty, w porywach do 55 km/h, a wysoko w górach nawet do 70 km/h.