Lotnisko w Pyrzowicach: Zatrzymali samolot 5 minut przed startem. Mieli bardzo ważny powód

i

Autor: Archiwum Lotnisko w Pyrzowicach: Zatrzymali samolot 5 minut przed startem. Mieli bardzo ważny powód

Kryminalne

Lotnisko w Pyrzowicach: Zatrzymali samolot 5 minut przed startem. Mieli bardzo ważny powód

Na Lotnisku w Pyrzowicach doszło do akcji jak z filmu. Na kilka minut przed startem służby zatrzymały samolot, który miał polecieć do Turcji. Powodem był jeden z pasażerów, który jest podejrzany o zabójstwo.

Wszystko rozegrało się w środę 8 maja nad ranem. Straznicy graniczni zatrzymali samolot tuż przed odlotem do Turcji. Powód był bardzo ważny. Na jego pokładzie znajdował się 37-letni mężczyzna poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania, który jest podejrzany o zabójstwo, którego dokonał w Niemczech.

Jak podał portal RMF FM, zatrzymany to Mehmet A. 

W związku z zatrzymaniem policjanci zjawili się na terenie lotniska, gdzie wykonali niezbędne czynności w sprawie, a następnie przejęli zatrzymanego, który trafił do policyjnej celi - poinformował sierż. szt. Kamil Kubica, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Kilkanaście godzin wcześniej Mehmet A. w jednym z berlińskich parków miał pokłócić się z innym mężczyzną i zadać mu kilkanaście ciosów nożem, m.in. w serce. Ofiara ataku zmarła.

Mężczyzna został w czwartek, 9‬ maja doprowadzony do prokuratury Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, która przeprowadzi z nim dalsze czynności w tej sprawie. 

Quiz. Stolice świata. Trudny test o stolicach państw. Stawiamy piątkę już za 6/10

Pytanie 1 z 10
Coś prostego na rozgrzewkę. Canberra to stolica jakiego państwa?