Listy ze słowami otuchy dla chorych dzieci. Fundacja "Dr Clown" odwiedziła pacjentów sosnowieckiego Centrum Pediatrii

Katarzyna Ziółkowska-Dąbek 2020-02-12 7:57

Ponad 250 listów z życzeniami powrotu do zdrowia przekazali wolontariusze Fundacji "Dr Clown" chorym dzieciakom z Centrum Pediatrii w Sosnowcu. W ramach akcji „Wszystkiego dobrego dla chorego” wiadomości dla dzieci pisali uczniowie ze szkół w Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej i Przeczycach.

To już czwarta ogólnopolska edycja akcji „Wszystkiego dobrego dla chorego”. Listy do chorych zbierane były przez Fundację „Dr Clown” za pośrednictwem internetu oraz do pudełek zamieszczonych w wybranych punktach miasta. Wiadomości do chorych mają postać kartek ze słowami otuchy i życzeniami powrotu do zdrowia – padają słowa takie, jak „Będzie dobrze!”, „Trzymaj się, walcz!”. Listy nierzadko przyjmują również formę kolorowych obrazków i malunków – szczególnie, gdy ich autorami są najmłodsi.

Prowadząc od ponad 20 lat terapię śmiechem w polskich szpitalach dobrze wiemy, że okazywana chorym życzliwość poprawia nie tylko ich samopoczucie, ale realnie wspiera proces leczenia. Pomysł na akcję „Wszystkiego dobrego dla chorego” zrodził się z potrzeby podarowania uśmiechu jak największej ilości chorych. Każdy przekazany przez nas liścik, każde okazane wsparcie, spotyka się z uśmiechem, wdzięcznością, ale i łzami wzruszenia ze strony chorych. To piękna akcja, która łączy ludzi z całej Polski – mówi Agata Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji „Dr Clown”.

To już czwarta ogólnopolska edycja akcji, co roku włącza się w nią coraz więcej miejscowości. W tym roku akcja objęła blisko 40 miast.

Na co dzień Fundacja „Dr Clown” prowadzi program „Terapii śmiechem” w szpitalach i placówkach specjalnych w ponad 80 polskich miastach. Wolontariusze Fundacji, „doktorzy clowni”, zaopatrzeni w fantazyjne stroje, akcesoria i kolorowe noski, regularnie odwiedzają chore dzieci, osoby dorosłe i seniorów.

Sięgając po elementy iluzji, klaunady, interaktywnych zabaw i animacji oraz wspierające rozmowy, niosą chorym i ich rodzinom uśmiech i pomagają im choć na chwilę zapomnieć o chorobie, wspierając proces zdrowienia i rekonwalescencji.

Co roku wolontariusze Fundacji „Dr Clown” docierają w ten sposób do 60 000 podopiecznych.

Kto to jest pozołdziorz? Znasz gwarę zagłębiowską? Sprawdź się
Pytanie 1 z 10
Co to jest Salabudka?