Taras na szczycie Atal Olimpijska w Katowicach. Widok robi wrażenie

i

Autor: materiały prasowe Atal S. A.

Katowice

Na szczycie najwyższego budynku w Katowicach powstanie niezwykły taras WIZUALIZACJE

2025-05-08 15:56

Przy ul. Olimpijskiej, w ścisłym centrum Katowic powstaje niezwykła inwestycja. Niezwykła, bo już teraz wiadomo, że Atal Olimpijska będzie najwyższym budynkiem mieszkalnym w całym mieście. Ba, 35-piętrowiec będzie najwyższym apartamentowcem na Górnym Śląsku. Budynek o wysokości ponad 128 metrów robi niezwykłe wrażenie z poziomu "chodnika", zdecydowanie wyróżniając się na tle katowickiej – wcale nie tak niskiej – panoramy. A jeszcze większych wrażeń można się spodziewać na tarasie widokowym. Zresztą zobaczcie sami.

Na szczycie najwyższego budynku w Katowicach powstanie niezwykły taras

Atal to ogólnopolski deweloper, który ma na koncie kilka inwestycji w Katowicach. Należą do nich Francuska Park czy Sokolska 30 Towers. Na chwilę obecną w stolicy województwa trwa realizacja dwóch kolejnych kompleksów mieszkalnych spółki. Mowa o Atal Sky+ w rejonie al. Korfantego i ul. Grabowej oraz Atal Olimpijska, który powstaje – jak sama nazwa wskazuje – przy ul. Olimpijskiej. 

I to właśnie na tej ostatniej inwestycji się dziś skupimy, bowiem deweloper właśnie zaprezentował koncepcję tarasu widokowego, który zwieńczy "najwyższy budynek mieszkalny na Górnym Śląsku". Jak podkreśla Atal, po ukończeniu budowy katowicki drapacz chmur osiągnie w najwyższym punkcie rzędną 411,16 m n.p.m.

Unikalność flagowego wieżowca ATAL wynika między innymi z jego skali i topowej lokalizacji, lecz wyróżnia się on również pod względem udogodnień i spektakularnych widoków, jakich nie oferuje żaden inny budynek mieszkalny w regionie – mówi Zbigniew Juroszek, prezes zarządu ATAL.

Śląsk Radio ESKA Google News

To będzie jedyny taki taras na Górnym Śląsku

Punkt widokowy będzie położony nad ostatnią kondygnacją. Zgodnie z zamysłem projektantek z pracowni dewelopera, taras podzielono na trzy strefy. W pierwszej znajdzie się przestrzeń do pracy i spotkań, w drugiej – miejsce na odpoczynek i relaks, a w trzeciej zlokalizowany zostanie punkt obserwacyjno-widokowy. 

Wnętrze tarasu zostało zaprojektowane z taką samą dbałością, jak luksusowy apartament. Zastosowano naturalne materiały, które harmonijnie łączą się z otoczeniem i nie konkurują z widokiem, lecz współgrają z niebem i panoramą miasta. Drewno, kamień, szkło i naturalne tkaniny tworzą spójną, stonowaną paletę – tłumaczą Magdalena Kornaga i Weronika Smaga, projektantki ATAL.

Ważną rolę w koncepcji tarasu grają również meble oraz elementy wystroju. Designerskie lampy, krzesła i sofy o wyraźnych, a równocześnie miękkich liniach mają stanowić wizualne dopełnienie całości. Na ścianach zobaczymy dzieła współczesnych artystów, prawdziwa sztuka ujawni się też w detalach. 

Zobaczcie wizualizację tarasu widokowego na szczycie Atal Olimpijska

Kiedy wieżowiec Atal Olimpijska będzie gotowy? 

Budowa drapacza chmur rozpoczęła się w grudni 2021 roku. Aktualnie inwestycja znajduje się na ukończeniu. Trwają prace wykończeniowe na poszczególnych piętrach i tarasie. Zakończenie budowy jest planowane na trzeci kwartał tego roku. 

Jak zapewnia deweloper, zaprojektowane rozwiązania są zgodne z najnowszymi trendami architektonicznymi i urbanistycznymi. Wśród tych trendów wymienia m.in. fasadę aluminiową z dużymi przeszkleniami, elewację wentylowaną i balustrady ze szklanym wypełnieniem. Do budowy wykorzystano m.in. elewacyjne płyty kompozytowe oraz dekoracyjny tynk odporny na proces starzenia.

Cały zespół Atal Olimpijska obejmuje łącznie 710 mieszkań i 17 lokali użytkowych. Znajdują się one w trzech budynkach, jeden ma 35 pięter, a dwa pozostałe – po 17. Sprzedaż prowadzi katowickie biuro ATAL przy ul. Porcelanowej 10. 

Quiz. Gwara śląska. Sprawdzimy, czy dogadasz się z Hanysem
Pytanie 1 z 10
Jeśli usłyszysz od Ślązaka, że "kucosz", oznacza to, że: